Liselilerin alacak davası ölümle bitti

Ceyhan'da bir lise öğrencisi, alacağını tahsil etmek için arkadaşlarıyla birlikte kaçırdığı öğrenciye tabancayla gözdağı vermek isterken, bir arkadaşını kazayla vurup ölümüne neden oldu.

ADANA - Ceyhan'da bir lise öğrencisi, alacağını tahsil etmek için arkadaşlarıyla birlikte kaçırdığı öğrenciye tabancayla gözdağı vermek isterken, bir arkadaşını kazayla vurup ölümüne neden oldu. İddiaya göre, Ceyhan Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Turgay Ayaz, arkadaşları A.K, A.D. ve D.B. ile 65 YTL'lik borcunu ödemeyen Ceyhan Lisesi öğrencisi M.K'yı korkutmak için kaçırdı. M.K'yı kiraladıkları otomobille ilçe dışına götüren dört arka-daş, liseliyi tekme tokat dövdü. M.K'yı tekrar otomobile bindirip ilçe merkezine dönerken
Ayaz, ruhsatsız tabancasını çıkarıp M.K'ya gösterdi. Bu sırada ateş alan tabancadan çıkan kurşun, ön koltukta oturan 18 yaşındaki A.D'ye isabet etti. Ceyhan Devlet Hastanesi kapısına bırakılan Doğruer, burada yapılan ilk müdahaleden sonra sevk edildiği Adana Devlet Hastanesi'nde öldü. Gözaltına alınan Ayaz tutuklanırken, diğer üç öğrenci serbest bırakıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7346047346040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.