Livaneli: Bu da çapulcu korosu

Livaneli: Bu da çapulcu korosu
Livaneli: Bu da çapulcu korosu
Sanatçı Zülfü Livaneli, İngiltere'nin başkenti Londra'daki en büyük konser salonlarından 02 Indigo'da sahne aldı.

LONDRA - Yaklaşık 2 bin kişinin izlediği konserde sanatçı en sevilen şarkıları ile Londra'daki sevenlerinin karşısına çıktı. Livaneli iki saat süren konserinde unutulmaz şarkılarını seslendirdi. Sanatçının bir çok şarkısına dinleyiciler de eşlik edince Livaneli 'Biz de çapulcular korosu olduk' dedi. 

'BURADAN DİREKT TAKSİM'E GİDECEĞİM' 
Şarkılarının bir çoğunun Taksim Gezi Parkı 'nda seslendirildiğini ve bir kısmının da direnişin sembolü olduğunu söyleyen Livaneli, "Burada onlarla beraberlik için söyleyeceğiz. Burdan İstanbul 'a gittiğimde havaalanından direkt Taksim'e gideceğim" dedi.
Sanatçının konseri zaman zaman 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganları ile kesildi. Bir seyirci de sahneye Türk bayrağı koydu. Livaneli konserin sonunda, "Sevgili dostlar çok güzel, biz de burada Çapulcular korosu olduk değil mi? Siz de çapulculusuz doğrusu bravo" diyerek konserini noktaladı.
Seyircilerin yoğun isteği üzerine yeniden sahneye çıkan Livaneli, 'Eşkiya Dünyaya Hükümdar olmaz' şarkısını seslendirdikten sonra, "Eşkiyaların olmadığı bir Türkiye 'de görüşmek üzere, hoşçakalın" diyerek sahneden ayrıldı. Konseri Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz ve eşi Emel Çeviköz de izledi. (Gonca YAĞCI/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113780811378081

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  LIVANELLI MUZIGIYLE LIDER OLMALI - Anidya

  Her turlu yasam deneyimi olan ve kendini cesitli yollardan ifade etmesini bilen bu degerleri sanatkarimiz INSANlik platformuna cikacak en degerli varliklarimizdan. Bu sahneden butun Turkiye INSANLARINA kendi benliklerini bulduracak mesajlar vererek yeni tip bir liderlik ornegi verebilir. Muzik ve muzisyen insana giden yolu onarmada herseye kadirdir. Hitap becerisi ise insanlari baskalarinin benligiyle yetindirmeye yonelik aldatici bir beceridir. Orada gercek INSANlik barinamaz, ancak Hatipin golgeleri olusur. Bunu en iyi bir bicimde gercek sahne sanatkarlari bilir. Bunun etkisinin nerede yok olacagini da hatip'in kendini kendi laflari icinde tamamen kaybetme derecesi gosterir.