Lodos deniz ulaşımını vuruyor: Vapur ve deniz otobüsü seferleri iptal

Lodos deniz ulaşımını vuruyor: Vapur ve deniz otobüsü seferleri iptal
Lodos deniz ulaşımını vuruyor: Vapur ve deniz otobüsü seferleri iptal
Şiddetli lodos deniz ulaşımını tamamen durdurdu. İstanbul'daki vapur ve deniz otobüslerine ait tüm iç hat seferleri iptal edildi. Dış hat seferleri de yapılamıyor. Bursa Deniz Otobüsleri de olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti.

İSTANBUL / BURSA – Şiddetli lodos nedeniyle vapur ve deniz otobüsü seferleri iptal edildi. Şehir Hatları'ndan yapılan açıklamaya göre; İstanbul-Adalar, Kabataş-Kadıköy, Kadıköy-Eminönü ve Üsküdar-Beşiktaş vapur seferleri de yapılamıyor. İDO yaptığı açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle tüm iç hat deniz otobüsü seferleri ile Sirkeci-Harem arabalı vapur hattının iptal edildiğini açıkladı.

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)'nin ise iptal olan hızlı feribot ve dış hat deniz otobüsler seferleri şöyle:

07.00 Bursa-Yenikapı-Kadıköy Deniz Otobüsü

07:00 Yenikapı - Bandırma Hızlı Feribot

07:45 Yenikapı - Yalova Ferry Cat tipi hızlı feribot

07:45 Yalova - Yenikapı Ferry Cat tipi hızlı feribot

08:15 Pendik / Yalova Ferry Cat tipi hızlı feribot

08:15 Yalova / Pendik Ferry Cat tipi hızlı feribot

09:00 Kadıkoy-Yenikapı-Bursa Deniz Otobüsü

09:00 Bursa-Yenikapı-Kadıköy Deniz Otobüsü

09:30 Yalova / Pendik Ferry Cat tipi hızlı feribot

09:30 Pendik / Yalova Ferry Cat tipi hızlı feribot

09:45 Yenikapi - Yalova Ferry Cat tipi hızlı feribot

09:45 Yalova - Yenikapi Ferry Cat tipi hızlı feribot

11:30 Yalova / Kartal Deniz Otobüsü

11:30 Bursa-Yenikapi-Kadiköy Deniz Otobüsü

11:40 Kadikoy-Yenikapi-Bursa Deniz Otobüsü

BURSA’DA DA SEFERLER İPTAL

Bursa Deniz Otobüsleri de (BUDO), olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal ettiğini duyurdu.

BUDO'dan yapılan açıklamaya göre, saat 08.00, 09.00 ve 11.30'daki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Kabataş), 08.30, 10.45 ve 12.30'daki İstanbul (Kabataş)-Bursa (Mudanya), saat 09.30'daki Armutlu (İhlas)-İstanbul (Kabataş) seferleri iptal edildi.

DEV DALGALAR

Bu arada dün akşam saatlerinde Kadıköy Caddebostan sahilinde şiddetli lodos nedeniyle dev dalgalar oluştu. Vatandaşlar sahil boyu dalgalar eşliğinde yürümenin tadını çıkardı. Dalgaların sahile çarpmasıyla sular 4-5 metre yüksekliğe kadar çıktı.

(DHA)