Lodos Marmara'yı sarhoş etti

Şiddetli lodos Marmara Bölgesi'ni felç etti. Bölgede deniz ulaşımı aksarken, tarım alanları ve meyve ağaçları zarar gördü. Koca dalgalar, sahil boyundaki ev ve teknelerde de hasara yol açtı. Hızı bazen saatte 80 kilometreye kadar ulaşan fırtınada 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne yurtdışından katılan çocukların Boğaz'ı temizleme etkinliği iptal edildi.

İZMİT/ İSTANBUL - Marmara Bölgesi, şiddetli lodos nedeniyle 'uçtu'. Şiddetli lodos Kocaeli'nde tarım alanlarıyla sahil kesimlerini olumsuz etkiledi. Sahil kesimindeki evler ile iskelelere bağlı tekneler dalgalardan hasar gördü. Zaman zaman yağmurla birlikte etkili olan fırtına nedeniyle meyve ağaçlarının yeni olgunlaşmaya başlayan meyveleriyle çiçekleri döküldü.
İstanbul'da da önceki gece başlayan ve dün de etkisini sürdüren lodos nedeniyle Türkiye Denizcilik İşletmeleri'nin (TDİ) bazı seferleri gerçekleştirilemedi. Harem-Sirkeci ve Harem-Kabataş arabalı vapur seferleri ile Büyükada-Sirkeci, Büyükada-Bostancı seferleri yapılamadı. 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne katılan konuk ülke çocuklarının İstanbul Boğazı'nı temizleme etkinliği, olumsuz hava nedeniyle iptal edildi. Hava bugün Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu'da sağanak yağışlı, diğer yerlerde az bulutlu ve açık. Marmara ve Güneydoğu yarın az bulutlu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'nun kuzey ile doğusu gök gürültülü sağanak yağışlı. Ege ve Akdeniz güneşli. Cuma günü batı kesimlerinde hava açık, diğer bölgelerde yağış var.