Lodos nefes aldırmıyor: Şehir Hatları'ndan tüm seferlere iptal

Lodos nefes aldırmıyor: Şehir Hatları'ndan tüm seferlere iptal
Lodos nefes aldırmıyor: Şehir Hatları'ndan tüm seferlere iptal
Şiddetli lodos nedeniyle Şehir Hatları'nın bazı yönlerdeki tüm seferleri iptal edildi. Lodos İzmit Körfezi'nde de çok sert dalgalar oluşturdu. Deniz suyu burada normalden yaklaşık 1,5 metre yükselerek iskeleleri görünmez hale getirdi.

İSTANBUL - KOCAELİ – İstanbul'da yaşanan olumsuz hava koşulları, vapur seferlerini de etkiledi. Şiddetli lodos nedeniyle Şehir Hatları'nın seferleri iptal edildi. Şehir Hatları'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, şiddetli lodos nedeniyle Adalar-Kabataş, Adalar-Bostancı, Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Karaköy, Kadıköy- Beşiktaş ile Anadolu Kavağı-Sarıyer (ring) yönündeki tüm seferlerin iptal edildiği belirtildi.

İZMİT'TE DENİZ KABARDI, İSKELELER SU ALTINDA
Kocaeli'de dün başlayan, bu sabah saatlerinden itibaren de şiddetini arttıran şiddetli lodos hayatı felç etti. Bölgede binaların çatıları uçtu, ağaçların dalları kırıldı. İzmit Körfezi ise lodos nedeniyle yaklaşık 1,5 metre yükseldi, başta İzmit marina olmak üzere tüm iskeleler denizle birleşti. Halatları kopan birçok teknenin sahibi de zor anlar yaşadı.

Kocaeli bölgesinde dün saatteki hızı zaman zaman 50-60 kilometreye kadar çıkan fırtına daha çok Kartepe bölgesinde etkili olurken, bu sabah saatlerinde ise İzmit Körfezi'nin üzeri ile kent merkezinde fırtınanın hızı bir anda 90 kilometreye kadar çıktı. Şiddetli fırtına nedeniyle kent merkezi ile diğer yerleşim yerlerinde bazı binaların çatıları uçtu, ağaçların dalları kırıldı. İzmit'te Yürüyüş Yolu'ndaki asırlık çınar ağaçlarının dallarının da kırılması nedeniyle yol zaman zaman araç trafiğine kapatıldı.

Timsah Arena´nın vinci taksi üzerine devrildi; 1 ölü, 1 yaralı
Şiddetli lodos İzmit Körfezi'nde çok sert dalgalar oluşturdu. Deniz suyu burada normalden yaklaşık 1,5 metre yükselerek iskelelerin üzerini kapladı. Buralarda bağlı bulunan bazı teknelerin de halatları koptu. Küçük teknelerden batanlar oldu. Marina iskelesinde bağlı bulunan ve balık lokantası olarak kullanılan teknelerin sahip ve çalışanları da kopan halatları güçlükle bağlamaya çalıştı. Denize yakın işletmeleri de su bastı. 

(DHA - AA)