Lösemili çocuk ilgi bekliyor

Ankaralı Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın önderliğinde ilki dört yıl önce düzenlenen Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası'nın dördüncüsü çerçevesinde dün Ankara'da 'karnaval' vardı.

ANKARA - Ankaralı Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın önderliğinde ilki dört yıl önce düzenlenen Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası'nın dördüncüsü çerçevesinde dün Ankara'da 'karnaval' vardı.
Hafta çerçevesinde, Türkiye genelinde lösemi tedavisi gören çocuklar ile 30 ülkeden gelen konuk lösemili çocuklar ve aileleri Arjantin Caddesi'nde düzenlenen karnaval yürüyüşünde bir araya geldi. Ellerinde, "Lösemiye Hayır", "Kanserden ölmek istemiyoruz", "Soframızdaki kanser yapan kimyasalları istemiyoruz" yazılı pankart ve balonlar taşıyan çocuklara Ankara'daki bazı ilköğretim okulu öğrencileri de katıldı. Arjantin Caddesi'nden Karum İş Merkezi'ne kadar süren yürüyüşte çocuklara, özel bir okulun bando takımı da eşlik etti.
Ağır tedavi gören çocuklar, ağızlarında maskeleriyle üstü açık bir araçla kortejin başında yer alırken, yürüyüş boyunca Ankaralılara kırmızı güller ve LÖSEV broşürleri dağıtarak hastalıkla savaşımlarında yardım istedi. Karum İş Merkezi önündeki şenlikte dans eden ve şarkı söyleyen lösemili çocuklar büyük alkış aldı.


    http://www.radikal.com.tr/7475507475500

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.