Lösemiye yakalanan Ali öğretmen ilik bekliyor

Lösemiye yakalanan Ali öğretmen ilik bekliyor
Lösemiye yakalanan Ali öğretmen ilik bekliyor
Yakalandığı lösemi hastalağı yüzünden görevine ara vermek zorunda kalan Ali öğretmen için arkadaşları seferber oldu.

RADİKAL - Lösemi hastalığı nedeniyle görevine devam edemeyen 26 yaşındaki Ali öğretmen, sağlığına ve öğrencilerine tekrar kavuşmak için uygun ilik bekliyor. Ali öğretmenin arkadaşları ve yakınlarının tek isteği, bağışçı sayısının artması. 

Milliyet gazetesinden Çiğdem Yılmaz'ın haberine göre, rehberlik ve psikolojik danışmanlık öğretmeni 26 yaşındaki Ali Aktuğ’a geçtiğimiz Ağustos ayında lösemi teşhisi konuldu. Hastalığından dolayı mesleğini bırakmak zorunda kalan Aktuğ 3 aydır kendisine uygun iliğin bulunmasını bekliyor. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisi devam eden Ali öğretmenin arkadaşı Eda Edirneli, “Üç aydır uygun donörün bulunmasını bekliyor. Türkiye’de ve dünyadaki ilik banklarına donör başvurusunda bulundu fakat henüz uygun donör bulunmuş değil” dedi.

MADENCİLERDEN DESTEK

"Öğretmenler gününde Ali ve diğer hastalar için tek isteğimiz, insanların gidip kan bağışında bulunmaları" diyen Edirneli, “Türkiye’de yüzlerce hasta ilik nakli bekliyor bunlardan biri de bizim arkadaşımız ve öğretmenler gününde insanlardan tek istediğimiz ilik bekleyenler için yarın gidip kan vermeleridir. Ali öğretmen için bundan güzel öğretmenler günü hediyesi olmaz” diye konuştu.
Sosyal medyada kan bağışı kampanyası yaptıklarını belirten Edirneli, “En büyük desteği Zonguldak’taki maden işçileri verdi. Madenciler Ali’nin durumundan haberdar olduktan sonra kan bağışında bulundular” dedi. (Milliyet)