Lotoların en süperi geliyor

Rekor ikramiye yolda

18 Ekim'de 'Süper Loto' adlı yeni bir şans oyunumuz olacak. Hedef, 54 numaradan altısını bilmek. Büyük ikramiye, birisi kazanana kadar devredecek.

ANKARA - Milli Piyango İdaresi, 'Süper Loto' adıyla yeni bir şans oyununu daha devreye sokuyor. 'Perşembe Lotosu' olarak da adlandırılan yeni oyun, Sayısal Loto'nun özelliklerine sahip olacak. Ancak 1 ile 49 sayı kümesi yerine, 1'den 54'e kadar dizilen sayılar bulunacak. Oynayanlar, 54 numaradan altısını seçecek ve her kolon için 1 YTL ödeme yapacak. Yani Süper Loto'nun kolon ücreti, Sayısal Loto'nun iki katı olacak.
İlk Süper Loto kuponu 18 Ekim'de yatırılacak. Kuponlar, cuma sabahından perşembe akşamına kadar yatacak. Haftalık çekilişler, her perşembe tıpkı Sayısal Loto'da olduğu gibi TRT stüdyolarında özel bir program eşliğinde gerçekleştirilecek. 54 numaradan altı, beş, dört ve üç tutturanlar ikramiyeyi paylaşacak.
Çekilişlerde toplam hasılatın yarısı ikramiye olarak dağıtılacak. Ancak Süper Loto'da Sayısal Loto'dan farklı olarak altı tutturan olmazsa, büyük ikramiye süresiz olarak devredecek. Yani, Süper Loto'da ikramiye miktarı Sayısal Loto'dakinden çok daha yüksek rakamlara ulaşabilecek.
1997 milat oldu
1939 yılında özel kanunla kurulan Milli Piyango İdaresi, 1997'den itibaren atağa kalktı. 1997'de Sayısal Loto, 1998 yılında 'Hemen Kazan', 2001'de Şans Topu, 2002'de 'On Numara' kuyrukları hayatımıza girdi. Ve sonunda Süper Loto geldi.
Süper Loto'da altı tutturmanın Sayısal'dan daha zor olduğunu belirten Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü İhya Balak, "Bu oyunda büyük ikramiyeyi kazanma ihtimali yaklaşık 26 milyon kolonda 1. Büyük ikramiyenin devir sayısında da sınırlama olmadığı için ikramiye rakamı çok yüksek seviyelere çıkabilecek. Bu şekilde büyük ikramiye çok daha cazip hale gelecek" dedi. (aa, Radikal)Her günün bir şans oyunu var!
Türkiye Milli Piyango'nun şans oyunlarına geçen yıl 903.8 milyon YTL yatırdı. Bunun 512.7 milyon YTL'si, yani yüzde 56'sı ikramiye olarak ödendi. Geri kalanı yasa gereği vergi ve pay olarak bazı kamu kuruluşlarına aktarıldı. Şans oyunlarından savunma sanayisine 246.1 milyon YTL, Hazine'ye 182.4 milyon YTL aktarıldı, şans oyunları vergisi hasılatıysa 164.2 milyon YTL oldu. Tanıtma Fonu 39.2, SHÇEK 3.9, Olimpiyat Oyunları organizasyonuna da 12.9 milyon YTL aldı. Milli Piyango'nun 2005 hasılatı 648.7 milyon YTL'ye ulaştı. Milli Piyango, her ayın 9, 19 ve 29'u ile 31 Aralık yılbaşı ve özel günlerde düzenleniyor. Sayısal Loto cumartesi; Şans Topu çarşamba, On Numara pazartesileri çekiliyor.
'Hemen Kazan'sa her gün bayilerde.