'Love Bar' cinayetinde flaş gelişme

'Love Bar' cinayetinde flaş gelişme
'Love Bar' cinayetinde flaş gelişme
Polis, eşşcinsellerin favori eğlence mekanı Love Bar işletmecisi Engin Temel'in öldürülmesiyle ilgili soruşturmada mesafe aldı. Polise göre cinayetin tetikçilerinden biri Azeri kökenli, azmettiricisi borsada oynayan genç bir işadamı!


İSTANBUL- Şişli'de 9 Aralık 2008'de evinin önünde başından vurularak öldürülen Love Bar'ın işletmecisi Engin Temel'in neden ve kimler tarafından öldürüldüğünü belirlemeye çalışan cinayet büro amirliği ekipleri uzun süredir yürütülen soruştuma için çok sayıda kişiyi tanık olarak dinledi.
Habertürk gazetesinin haberine göre Polis aralarında barın müşterileri ve Engin Temel'in arkadaşlarının da arasında bulunduğu 100’den fazla kişiyi sorguladı. Ancak somut bir kanıta ulaşamadı. Olay yerinde bulunan kamera kayıtlarına göre cinayeti işleyen 2 kişinin profesyonel olduğu düşünüldü. Soruşturma kapsamında edinilen delilleri titizlikle değerlendiren polis cinayete karıştığından şüphelendiği iki kişiyi belirledi. Bu kişilerden birinin Azeri kökenli olduğu anlaşıldı. Şüphelilerin telefon kayıtları incelemeye alındı. Geçmişe yönelik yapılan kayıtları da alan polis ekipleri Love Bar cinayetinin azmettircisinin de borsayla ilgilenen genç bir işadamı olduğundan şüpheleniyor. Cinayeti araştıran ekip Engin Temel'in bardan çıktıktan sonra takip edildiğini ve tetikçilerin evin yakınlarında pusu kurarak telefonla haberleştiğini düşünüyor. Polis, cinayetin işlendiği sabah olay yerinde kullanılan telefon numaralarının tespiti için mahkemeden izin istemişti. Ancak mahkeme özel hayatın gizliliğinin ihlal edileceği gerekçesiyle polisin talebini reddetmişti.