'Lüks hırsızlık çetesi' operasyonunda mahalleye barikat kuruldu

'Lüks hırsızlık çetesi' operasyonunda mahalleye barikat kuruldu
'Lüks hırsızlık çetesi' operasyonunda mahalleye barikat kuruldu
İstanbul'un çeşitli ilçelerinde lüks rezidanslardan hırsızlığa karıştıkları belirlenen kişilere yönelik düzenlenen operasyonda polis ekipleri direniş ile karşılaştı. Mahallede barikat kuruldu, polise taş ve cam bardak yağdırıldı.

RADİKAL - İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, İstanbul'un çeşitli ilçelerinde lüks rezidanslardan hırsızlığa karıştıkları belirlenen kişilere yönelik operasyon düzenledi. Aydınevler Mahallesi'nde daha önceden belirledikleri 2 katlı binaya girmek isteyen polis ekipleri direniş ile karşılaştı. Evdekiler ve mahalleli polise taş ve cam bardak yağdırdı.

Sokak ortasında da barikat kurup ateş yakılması üzerine olay yerine destek ekip istendi.

Özel harekat polisleri eve girmeye çalışırken yine taş atılmaya devam edilince çevik kuvvet polisi gaz bombası atarak müdahalede bulundu. Müdahalenin ardından polisler, evin demir kapısını kırarak içeri girdi.

İstanbul'da 'lüks soygun' çetesi: Ünlüler hedefte!

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Evde yapılan aramada 3 LCD televizyon, 2 pompalı tüfek, tabanca ve çok sayıda mermi bulundu. Evdeki 2'si kadın 3 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. (Ramazan EĞRİ/İSTANBUL/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/150433015043301

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  Vay anasına, eskiden hırsız devlete direnecek, polise barikat kuracak ha? Pompalı'yla, tabancayla işini görecek; ev sahibine zarar verecek, bıçaklayacak, tecavüz edecek? Biliyor musunuz bu memlekette esas ne değişti? Racon değişti, racon. Yoksa, fuhuş, hırsızlık, kabadayılık eskiden de vardı, ama bunların bile kendine özgü, kendi içlerinde bir değer sistemi olurdu. Ben hatırlıyorum, bir keresinde, kumarda ütülmüş biri geri dönüp karısının kolundan çekip aldığı belli olan bileziklerle masaya tekrar oturmak isteyince büyük tepki görmüş, kimse onunla bir daha kumar oynamamıştı. Türkiye her anlamda Amerikalılaşıyor. Eski racon'lu marjinallik devri bitti. Herkes çizdiği yolda son sürat. Yeni Türkiye'nin eskisinden en büyük farkı bu. Kötülük sonsuz ve kötü'ye yaklaşabileceğiniz bir ortak değerler platformu, bir iletişim dili yok artık. Ya o sizi öldürüyor, ya da siz onu.