Lüks otomobilde öldürülen işadamının katil zanlısı yakalandı

Lüks otomobilde öldürülen işadamının katil zanlısı yakalandı
Lüks otomobilde öldürülen işadamının katil zanlısı yakalandı
Kağıthane'de bir aracın içinde öldürülen işadamı Gürkan Arıcan'ın katili zanlısı olarak yanında çalışan Ercan P. yakalandı. Arıcan'ın eşi de gözaltına alındı. Olayla ilgili ifadesi alınan Ataşehir Belediyesi'nde şoför olarak çalışan Ali T. arabanın CHP İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi'ye ait olduğu öne sürdü. İlgezdi aracın kendisine ait olmadığını açıklamıştı.

İstanbul'da kendisine çakar ışık sistemi takılması için bırakılan lüks makam otomobilinin içinde öldürülen Gürkan Arıcan cinayetinin ardından eşi ve yanında çalışan şüpheli gözaltına alındı. İddiaya göre gözaltına alınan Ercan P. poliste verdiği ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf etti. Şüpheli ifadesinde ayrıca ölen Gürkan Arıcan'ın eşiyle aralarında duygusal bir yakınlaşma olduğunu iddia ettiği öğrenildi. Öte yandan çelişkili ifadeler üzerine gözaltına alınan eş O.A. ise poliste ifade vermeyerek “Susma" hakkını kullandı. İki şüpheli adliyeye sevk edildi. 

Cinayetten birkaç saat önce öldürülen Gürkan Arıcan ( kel kafalı) ile cinayetin zanlısı Ercan P. (Sağda ayakta) ve gözaltına alınan eşi O.A. atölyede cinayetin işlendiği arabanın içinde.

LÜKS OTOMOBİLLİN İÇİNDE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Kağıthane, Hamidiye Mahallesi, Selçuklu Caddesi, Arıcılar Camii istikametinde dün gece saat 20.15 sıralarında meydana gelen olayda 06 BG 3143 plakalı lüks otomobilin park halinde durduğu ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekipleri direksiyondaki şahsın tabancayla vurulduğunu tespit etti. Yapılan incelemede Gürkan Arıcan'a ait olduğu belirlenen cesedin başından tabancayla vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Bu gelişme üzerine alarma geçen polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Gamze İlgezdi'den infazın yapıldığı araçla ilgili açıklama

BELEDİYE BAŞKANININ MAKAM ŞOFÖRÜNÜN  İFADESİ ALINDI

Cinayet Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada polis Gürkan Arıcan'ın bir oto elektrik şirketinin sahibi olduğunu tespit etti. Şüphelinin içinde öldürüldüğü aracın ise çakar, siren ve cam film takılması için bırakılan bir araç olduğu belirlendi. Polis olayla ilgili yaptığı incelemede önce otomobili Gürkan Arıcan'ın dükkanına bırakan kişiyi buldu. Asayiş Şube Müdürlüğüne çağrılan Ataşehir Belediyesinde şoför olarak çalıştığını söyleyen Ali T.'nin ifadesinde “2009 yılından bu yana Ataşehir belediyesinde çalışıyorum. Belediyenin çeşitli bölümlerinde her türlü aracı kullandım. Daha sonra önce başkan yardımcısının makam şoförü oldum. Bir yıldır da Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin makam şoförlüğünü yapıyorum. Hafta sonları da bazen de Gamze Akkuş İlgezdi'nin İstanbul'da şoförlüğünü yapıyorum. 25 Aralık 2015 tarihinde belediyeden beni telefonla arayan bir yetkili Gamze hanımın Ankara'da kullanması için bir otomobil geldiğini, ancak araca siren, çakar lamba ve film cam yapılması gerektiğini söyledi. Ben de belediyenin anlaşmalı olduğu Gürkan Arıcan'ın şirketini aradım ve aracı oraya bıraktım. İşin acele olduğunu söyledim" dediği öğrenildi.

 ŞÜPHELİ "KAZA OLDU" DEYİP ÇAĞRILDIĞI KARAKOLDA GÖZALTINA ALINDI

Bu gelişme üzerine işyerinde bulunan güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis  Gürkan Arıcan ile yanında çalışan Ercan P.'nin saat 20.00 civarlarında işyerinden ayrıldıklarını tespit etti. Bunun üzerine telefonla aranan Ercan P. "Bir kaza oldu, hemen gel" denilerek Karakola çağrıldı. Karakola gelen Ercan P. Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından olayın şüphelisi olarak gözaltına alındı. Öte yandan şüpheli Ercan P'nin olaydan hemen sonra mesajlaştığı Gürkan Arıcan'ın eşi O.A.'da çelişkili ifadeler vermesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

Lüks otomobilin içinde ölü bulundu

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Polis tarafından sorgulanan şüpheli Ercan P. iddiaya göre işlediği cinayeti itiraf ettiği öğrenildi. Ercan P.'nin ifadesinde “Onunla 3 yıldır birlikte çalışıyorduk. Son günlerde ondan habersiz işler yaptığımı ve para kaçırdığımı söylemeye başladım. Bu nedenle zaman zaman tartışıyorduk. Olay günü işimizi bitirdikten sonra birlikte dükkandan çıktık. O evine gidiyordu, ben de Göktürk'te dini bir toplantıya gitmeyi planlıyordum. Yolda farlarımı yakıp söndürerek onun durmasını sağladım. Aracımdan inip onun kullandığı otomobile bindim. Biraz konuşmak istediğimi söyledim. Eski konular yüzünden yine tartıştık. Bana bağırıp hakaret etmeye başlayınca onu korkutmak için silahımı çektim. Bu sırada silahı görünce elime davrandı. Mücadele sırasında silah patladı. Başından vuruldu. Korkarak oradan kaçtım" dediği öğrenildi.

CİNAYETTEN SONRA TOPLANTIYA GİTMİŞ

Otomobile bindikten sonra Göktürk bölgesinde dini bir toplantıya katıldığını anlatan Ercan P. “Toplantıdan sonra vaaz veren hocayı Okmeydanı'na bıraktım. Evime doğru giderken polis beni arayarak bir kaza olduğunu Sadabat Polis Merkezi'ne  gelmemi istedi. Ben de gittim. Orada gözaltına alındım" dediği öğrenildi.

 ÖLDÜRDÜĞÜ KİŞİNİN EŞİYLE DUYGUSAL YAKINLAŞMA OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Şüpheli Ercan P.'nin ayrıca polisteki ifadesinde ayrıca Gürkan Arıcan'ın eşiyle aralarında 6 aydır devam eden duygusal yakınlaşma olduğunu söylediği belirtildi. Onunla mesajlaştıklarını iki kez de çay bahçesine gittiklerini anlatan Ercan P.'nin ancak cinayet olayının bununla bir ilgisinin bulunmadığını iddia ettiği öğrenildi.

EŞ POLİSTEKİ "SUSMA" HAKKINI KULLANDI

Öte yandan gözaltına alınan eş O.A. ise poliste ifade vermeyerek “susma" hakkını kullandı. Ancak yapılan çalışmalarda polis O.A.'nın cep telefonunda şüpheli Ercan P.'nin numarasının “Zeliş" kod adıyla kayıtlı olduğunu tespit etti. Şüpheliler polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler.

1 KİŞİ TUTUKLANDI 

Kağıthane'de lüks makam otomobilinin içinde öldürülen Gürkan Arıcan cinayetiyle ilgili adliyeye sevk edilen eşi O.A. savcılık tarafından serbest bırakılırken Ercan P. ise tutuklandı.

Ali AKSOYER -Özgür EREN - İSTANBUL-DHA