Lüks otomobilin içinde ölü bulundu

Lüks otomobilin içinde ölü bulundu
Lüks otomobilin içinde ölü bulundu
İstanbul Kağıthane'de, araçlara siren ve çakar sistemi monte eden bir şirkette yönetici olduğu belirtilen Gökhan Arıcan (35) adlı kişi, lüks bir otomobilin içinde ensesinden vurulmuş olarak bulundu. Bu arada Anadolu Ajansı (AA) muhabirinin emniyet kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Arıcan'ın içinde vurularak öldürüldüğü otomobil, CHP İstanbul Milletvekili İlgezdi'nin kiralık makam aracı...

RADİKAL - Olay, dün akşam saat 20.30 sıralarında Hamidiye Mahallesi, Arıcılar Mevkii'ndeki Selçuklu Caddesi üzerinde meydana geldi.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, arkasında beyaz bir otomobilin durduğu, park halindeki 06 BG 3143 plakalı lüks otomobilin içinden 1 el silah sesi duyuldu.

Daha sonra, şoför mahallinin yanında oturan bir kişi, otomobilden inerek, arkada duran beyaz araca bindi. Bu sırada, cadde üzerinde devriye görevi yapan bir polis ekibi, lüks otomobilin şoför mahallindeki kişinin uyur vaziyette olduğunu görünce, kontrol etmek istedi. Polis, aracın kapısını açtığında, şoförün kanlar içinde olduğunu fark etti. Bu sırada, arkadaki beyaz otomobilin sürücüsü aracı çalıştırdı. Polislerin durdurmaya çalışmasına rağmen, otomobil sürücüsü süratle olay yerinden kaçtı.

ENSESİNDEN TEK KURŞUNLA ÖLDÜRÜLDÜ

Polis tarafından olay yerine çağrılan sağlık ekipleri, şoför mahallindeki kişinin ölmüş olduğunu tespit etti. Polis tarafından yapılan incelemede, ensesinden tek kurşunla vurulmuş kişinin, araçlara siren ve çakar sistemi monte eden bir şirkette yönetici olarak çalışan Gökhan Arıcan (35) olduğu öğrenildi.

Araç ve ceset üzerinde yapılan incelemelerin ardından, Gökhan Arıcan'ın naaşı Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Olay yerine yakın bir yerde oturduğunu söyleyen İsmail Kaya adlı vatandaş, “Silah sesi duydum. Arkasında beyaz bir araba duruyordu. Bir kişi ön kapıdan indi, beyaz arabaya bindi. Zaten polis arkadaşlar da önünü kesmeye çalıştı. Ancak dörtlüleri yakıp yandan kaçıp gittiler" dedi.

Olayın ardından Gökhan Arıcan'ın eşi ve yanında çalışan bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

AA: OTOMOBİL CHP'Lİ VEKİLE AİT 

AA muhabirinin emniyet kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Arıcan'ın içinde vurularak öldürüldüğü park halindeki 06 BG 3143 plakalı otomobil, CHP İstanbul Milletvekili İlgezdi'nin kiralık makam aracı.

Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi bir açıklama yaparak aracın kendisi ile ilgisi bulunmadığını duyurdu!