Lüks otomobille kızlara hava atarken kaza yaptı

Kadıköy'de 2 bayan arkadaşını da yanına alarak spor otomobiliyle gezmeye çıkan sürücü, direksiyon hakimiyetini kaybedince otobüs durağına daldı.Otobüs beklerken otomobilin altında kalan bir genç kız ağır yaralandı.

 

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 

 

Mithat HEMŞERİ

İSTANBUL - Kadıköy'de  24 yaşındaki Murat Y., spor otomobiline 2 kadın arkadaşını da alarak gezintiye çıktı. Aşırı hızla seyrettiği öne sürülen Murat Y. E-5 Karayolu Göztepe Mevkii'ne geldiğinde aracının direksiyon hakimiyetini kaybederek otobüs durağına daldı. Otomobil, durakta bekleyen onlarca kişiyi sıyırdıktan sonra 25 yaşındaki Sevim Aydoğdu'ya çarpıp bariyerlere bindirdi. 
Bacakları kırılan ve durumunun ağır olduğu belirtilen genç kızın yardımına ilk olarak vatandaşlar koştu. Daha sonra gelen ambulansla genç kız Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Otomobilin altında kalmaktan son anda kurtulan vatandaşlar ise sürücü ve yanındaki 2 arkadaşına tepki gösterdi. Vatandaşlar otomobilin aşırı süratlı olduğunu iddia etti. Kazaya neden olan sürücü Murat Y., polis ekiplerince gözaltına alınarak karakola götürüldü. Olayla ilgili inceleme devam ediyor.  (dha)