Lütfi'yi kurtaracak para bulundu

Lütfi'yi kurtaracak para bulundu
Lütfi'yi kurtaracak para bulundu
Almanya'da bulunan uygun ilik, parasızlık yüzünden getirilemeyen bağışıklık sistemi hastası küçük Lütfi'yle ilgili gazete ve televizyonlarda yayımlanan haberlerden sonra çok sayıda hayırsever yardım elini uzattı.İlik için ödemesi gereken 4 bin 750 dolarlık kargo ücreti yapılan yardımlarla toplandı. Küçük Lütfi’ye önümüzdeki günlerde Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ilik nakli yapılacak.
Lütfi’nin yaşayabilmesi için ilik nakli, bu nakil için ise paraya ihtiyaç vardı. Ancak halı yıkama işinde çalışan baba Bilal Höl maddi olanaksızlık nedeniyle Almanya’da bulunan donörden Türkiye’ye iliği getirmiyordu ve çaresizdi.
Lütfi’nin dramı dün Radikal gazetesinde yer aldıktan sonra telefonlar susmadı. Lütfi’nin babası Bilal Höl “Çok duygulandım. İnsanlar oğlumun kurtulması için adeta seferber oldu. Oğlum kurtulacağı için çok mutluyum” dedi. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Pediatrik Hematoloji Bölüm Dalı Başkanı Prof. Dr. Ümran Çalışkan da iliğin bir an önce nakil edilmesi gerektiğini vurgulayarak “Bu tür durumlarda, aile parayı ödüyor. Sonra aile faturaları SSK’ya ilettiğinde parasını alabiliyor” dedi. (aa, dha)