LYS 2015 ek yerleştirme sonuçları açıklandı

LYS 2015 ek yerleştirme sonuçları açıklandı
LYS 2015 ek yerleştirme sonuçları açıklandı
ÖSYM LYS ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı. 16.15 itibariyle ÖSYM'nin ek yerleştirme sonuçlarını aday işlemleri resmi sitesinden öğrenebilirsiniz.

RADİKAL- Üniversite adayları, ek yerleştirme sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr adresinden bakabilir. Bu adresten T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile gösterilen yerleri dolduran adaylar, yerleştirme sonuçlarına ulaşabilecek. Sonuçlar ayrıca Ek Yerleştirme Sonuç Belgesi olarak basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 31 Ağustos -4 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacak. Adayların kayıt olmak için, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler ile başvurmaları gerekiyor.

ÜNİVERSİTEYE KAYITLAR NASIL YAPILIYOR?

2015-2016 eğitim yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversitelerce, yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra yapılıyor. Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’ndan öğrenebilirsiniz.