LYS sonuçları açıklandı, tercih maratonu başlıyor

LYS sonuçları açıklandı, tercih maratonu başlıyor
LYS sonuçları açıklandı, tercih maratonu başlıyor
Mevcut öğrencilerle birlikte kampüsleri gezme fırsatı yakalayacak olan aday öğrenciler, sorularını başta İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ademoğlu olmak üzere tüm akademisyenlere sorabilecekler.

İstanbul Şehir Üniversitesi, Tercih Dönemi Tanıtım Günleri kapsamında 29 Haziran – 14 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Doğu Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan Tercih ve Tanıtım Günleri kapsamında üniversite adayları kampüs olanaklarını yakından görme ve ders alacakları akademisyenlerle tanışma imkanına sahip olacaklar. Mevcut öğrencilerle birlikte kampüsleri gezme fırsatı yakalayacak olan aday öğrenciler, sorularını başta İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ademoğlu olmak üzere tüm akademisyenlere sorabilecekler.

LYS SONUÇLARI AÇIKLANDI / TIKLAYIN

Şehir’li öğrencilerin 3’te 2’si burslu İstanbul Şehir Üniversitesi’nin 6 fakültesindeki 14 bölümünde yaklaşık 3300 öğrenci öğrenim görüyor. Eşdeğer olarak bakıldığında her 3 öğrenciden 2’sinin öğrenim ücreti muafiyeti bulunuyor. Üniversiteye yerleşip kayıt olan tüm öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye ediliyor. Üniversitede, %100, % 75, % 50 ve %25 burslu programların yanı sıra Akademik Başarı Bursu, Uluslararası Bakalorya (Ib) Destek Bursu,  Abitur Destek Bursu, Matura (Reıfeprüfung) Destek Bursu, Şehit Çocukları Bursu, Peşin Ödeme İndirimi, Kardeş İndirimi yer alıyor. Ayrıca, ücretli ve kısmi burslu programlara birinci tercihinden yerleştirilenlerle yerleştiği tercih sırasına kadar olan tüm tercihleri İstanbul Şehir Üniversitesi programları olanlara %10 oranında İlk Tercih Bursu veriliyor.

DÜNYACA ÜNLÜ ÜNİVERSİTELERLE İŞBİRLİĞİ

Öğrencilerin, kampüs olanakları, yurtdışı eğitim işbirlikleri ve burs olanakları başta olmak üzere birçok alandaki sorularına yanıt alabilecekleri Tercih ve Tanıtım Günleri’nin üniversite adaylarının doğru tercih yapmaları açısından çok önemli olduğunu belirten İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ademoğlu, “Geçtiğimiz yıl ilk mezunlarımızı vermenin gururunu yaşıyoruz. Hızlı ve emin adımlarla büyümeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizin eleştirel ve özgür düşünceyi geliştirmelerine ve farklı disiplinlerle tanışmalarına fırsat sağlayan birinci sınıf müfredatındaki ortak derslerimiz, bölümler arası geçiş imkanı, uluslararası ortam, sunduğumuz olanaklar ve konumumuz, tercih edilmemize neden olan farklılıklarımızın başında geliyor. George Mason ve Wisconsin Üniversiteleri gibi dünyaca ünlü üniversitelerle işbirliğimiz bulunuyor. Ayrıca, Erasmus programına da dahiliz. Gençlerimizin, kariyerlerini ve dolayısıyla hayatlarını etkileyecek bu Tercih Dönemi’nde bizi yakından tanımalarını ve üniversitemizin imkanlarını yakından görmelerini istiyoruz. Çünkü İstanbul Şehir Üniversitesi’nde diplomadan daha fazlası var” dedi.