LYS yerleştirme yerleştirme sonuçları açıklandı mı? LYS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

LYS yerleştirme yerleştirme sonuçları açıklandı mı? LYS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?
LYS yerleştirme yerleştirme sonuçları açıklandı mı? LYS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?
LYS 2015 yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyor. Öğrencilerin merakla beklediği sonuçları ÖSYM ne zaman açıklayacak?Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini girerek yerleştirme sonuçlarını ile öğrenebilecek.

LYS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı için gözler ÖSYM 'ye çevrildi. LYS 2015 tercih sonuçların en geç 27 Temmuz pazartesi günü açıklanacak.

LYS 2015 puanına göre tercih yapan öğrencilerin gözü kulağı ÖSYM'de. 

2015 LYS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merakla bekliyor. Peki ÖSYM, sonuçları ne zaman açıklayacak? ÖSYM LYS 2015 tercih sonuçlarını 27 Temmuz 2015 pazartesi gününe kadar açıklanması bekleniyor.

Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini girerek yerleştirme sonuçlarını ile öğrenebilecek.

LYS tercihlerini yapan adaylar, https://ais.osym.gov.tr/ adresinden işlemleri takip edebilecek

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

2015-ÖSYS merkezi yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir.

ÖĞRENCİLER E-KAYIT DA YAPTIRABİLECEK

Öğrenciler isterlerse e-kayıt isterlerse de üniversitelerine giderek şahsen kayıt yaptırabilecek. Süresi içerisinde şahsen kayıt veya e-kayıt yaptırmayan ve işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecek.

E-kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, "https://www.turkiye.gov.tr/" adresinden "e-hizmetler" bölümündeki "Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı" başlığı altında açılacak olan "Üniversite e-Kayıt" seçeneğini tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilecek.

LYS'de en çok tercih edilen bölümler hangileri?

 


  ETİKETLER:

  ÖSYM

  ,

  LYS

  ,

  ağustos

  ,

  zaman

  ,

  2015

  ,

  kayıt