Madımak kebapçısına ihtar

37 kişinin öldüğü Madımak Otel'in altındaki 'Sebati İskender' adlı lokantaya, bir tepki de İskender kebabının marka hakkına sahip olan Yavuz İskenderoğlu'ndan geldi.

SİVAS - 37 kişinin öldüğü Madımak Otel'in altındaki 'Sebati İskender' adlı lokantaya, bir tepki de İskender kebabının marka hakkına sahip olan Yavuz İskenderoğlu'ndan geldi. Otelin altında, markasının yazılmasından büyük rahatsızlık duyduğunu söyleyen Yavuz İskenderoğlu, noter kanalıyla işyeri sahibi Sebati Manav'a ihtarname göndererek tabelanın indirilmesini istedi. Kendisinin izni ve haberi olmaksızın işyerinde İskender markasının kullanılmasının, haksız rekabete yol açacağını da vurgulayan Yavuz İskenderoğlu, bugüne kadar İskender yazılı 300 tabelayı indirttiğini söyledi. Yavuz İskenderoğlu, "Madımak Oteli altında bu tabela canımı çok yaktı. İşyeri sahibi tabelayı indirmezse tazminat davası açacağım" dedi.
Yakılarak aydınlara mezar olan otelin altına kebapçı açılmasına, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da "İğreniyorum" diye tepki göstermişti.