Mafya filmlerini aratan vahşet çetesi

Kuşadası'nda işadamlarını gözleri önünde vahşice cinayet işleyerek tehdit eden, mallarına ortak olan çetenin sekiz üyesi tutuklanarak cezaevine gönderildiKUŞADASI – Aydın’ın Kuşadası ilçesinin türlü mevkilerinde cesedi bulunan 3 erkekten 2’sinin, eski uçak korsanı olan zanlının liderliğindeki şebeke tarafından öldürüldüğü iddia edildi. Polis tarafından yakalanan çetenin lideriyle 7 elemanının, kaçırdıkları kimi işadamlarının gözleri önünde cinayetleri işledikleri ve kendilerini de bu biçimde öldüreceklerini söyleyerek mallarına el koydukları ileri sürüldü.
, Kuşadası’nda 1 ay önce kaybolan Hüsredin Özçelik (26) ile 5 gün önce kaybolan Gürkan Yılmaz’ın (28) ailelerinin savcılığa başvurması üzerine harekete geçen polis ekipleri, Özçelik ve Yılmaz’ı bulmak için çalışmaya başladı.
Kuşadası Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları araştırmada, matbaa işçisi Özçelik ile temizlik görevlisi Yılmaz’ın kaybolmadan önce görüştüğü kişileri belirledi. Polisin araştırmasına, kayıp 2 kişinin görüştüğü 7 kişinin ifadesine başvuruldu. Kimi suçlardan emniyette kaydının bulunduğu ortaya çıkan N.A., M.K.K., S.S., A.A., M.A., Y.B. ve G.O.’nun çelişkili ifadeler vermesi polisin dikkatini çekti.
Bunun üzerine sorgulaya alınan şüpheli 7 kişi, Özçelik ile Yılmaz’ı öldürdüklerini itiraf etti. Olaya karıştığı belirlenen ve çetenin elemanı olduğu ileri sürülen Ş.Y., polis tarafından İstanbul’da yakalanarak Kuşadası’na getirildi.
Kuşadası Emniyet Müdürlüğünde gözaltında tutulan ve çetenin lideri olduğu ileri sürülen N.A.’nın, 1997 yılında Malta Havayolları’na ait bir yolcu uçağını, Malta-İstanbul seferini yaparken 74 yolcu ve 6 mürettebatla Almanya’ya kaçıran ve hemşerisi olan Mehmet Ali Ağca’nın durumunun düzelmesi için dünya kamuoyunun ilgisini çekmek amacıyla eylemi gerçekleştirdiğini söyleyen kişi olduğu ortaya çıktı.
Sorgulanan zanlıların N.A. liderliğinde hareket ettikleri, yaklaşık 1 ay önce kaçırdıkları Özçelik’i Kuşadası’nda bir otelin bodrumuna götürüp kapattıkları, ilçede 2 ayrı deri mağazası bulunan kişiyi de zorla otelin bodrumuna götürdükleri belirlendi. Zanlıların, deri mağazası sahibinin gözü önünde Özçelik’in boğazını keserek öldürdükleri ve kendisini de böyle öldüreceklerini söyleyerek, 160 bin YTL’sini aldıkları, Özçelik’in cesedini Kuşadası’nın Kirazlı Köyü yakınındaki ormanlık alana gömdükleri ortaya çıktı.
Şebeke elemanlarının 1 hafta önce bir mağazada temizlikçilik yapan Gürkan Yılmaz’ı da kaçırdıkları, şebekenin lideri N.A.’nın evine götürüp banyoya kapattıkları, daha sonra zorla eve getirilen bir işadamının gözleri önünde Yılmaz’ın da boğazını keserek öldürdükleri öne sürüldü. Tehdit ettikleri işadamının, ilçede bulunan bir işyerine ortak oldukları

Davutlar mevkiinde bir tarlaya gömdükleri öğrenildi.
Bunun üzerine çete lideri N.A.’nın evine giden polis ekipleri, temizlenmesine karşın banyoda kan izlerinin bulunduğunu gördü.
Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 18 mermi, 2 cep telefonu, 4 GSM kartı, uyuşturucu haplar ve 55 bin YTL ele geçirildi.
Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen ve Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, operasyonla ilgili basın mensuplarına yaptıkları açıklamada, böyle bir vahşetin tanımını bulamadıklarını söyledi. Zeybek, "Zanlılar, vahşice öldürdükleri kişilerin gömülecekleri yerleri bile önceden hazırlamışlar. Arkadaşlarımızın titiz çalışması olmasa bu vahşetler devam edecekti" dedi.
Bu arada cesedi bulunan 1 erkeğin kimliğinin tespitine çalışıldığı, çete tarafından öldürülüp öldürülmediğinin araştırıldığı bildirildi. Kuşadası Emniyet Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan 8 zanlı, adliyeye sevkedildi.
Kuşadası’nın Kirazlı, Davutlar ve Güzelçamlı mevkilerinde, sabah saatlerinde kimliği belirlenemeyen 3 erkek cesedi bulunmuştu.

ZANLILAR TUTUKLANARAK CEZAEVİNE KONULDU
Kuşadası'nda, son 2 ay içerisinde 2 kişiyi boğazını bıçakla keserek canice öldüren, bu cinayetleri ise izlettikleri işadamlarının mallarına ortak olan ve polisin düzenlediği operasyonla yakalandıktan sonra yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen çete lideri Nusret Akmercan ile M.K.K., S.S., A.A., M.A., Y.B., G.O. ve S.Y. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. (dha,aa)


  http://www.radikal.com.tr/9051289051283

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  arzubayri ye cvp: - nevzenhan

  siddete siddetle karsilik verip, idam cezasini geri istemek ne olaki?..kendini prehistorik polatalemdarlardan ustun gorup, toplumu duzeltmek icin idam cezasinin geri gelmesini isteyene ne denir onuda bilemiyorum..bu kisilerin hem polatalemdar olup hemde avrupa birligi icin takla attiklarini hic zannetmiyorum, bir fikir yanilginiz mevcut! ve ayrica cok kulturlu mozagie sahip abd yi cok kulturlu turkiye ile es tutup, abd de ki yanlis uygulamayla turkiyeyi savunmak da cok komik olmus (her ne kadar tum eyaletlerde idam yoksada)

  AVRUPA AVRUPA DUY SESİMİZİ - Arzubayri

  İnsanca yaşamayı bilemeyen insan sevgisi olmayan toplumlardan siz idam cezasını kaldırırsanız olacağı budur. Bunlar 25 sene yatıp çıkarlar. O da en fazla iyi halden falan seçimlerden de faydalanırlar sonra gene sana polat alemdarvari tipler. "Biz racon kesmeyiz kafa keseriz" tiplemesinin en güzel örneklerinden olan bu prehistorik çağ yamyamları balta girmemiş ormanlarda değil Avrupa Birliğine girmek için bin takla atan memleket çocukları. Allah Aşkına soruyorum böyle yamyamların bulunduğu bir toplumu siz olsanız aranıza alır mısınız? Bunların temizlenmesi lazım. İdam cezası geri getirilsin. ABD gibi halklar mozaiği olan ve gelişmişlik düzeyi farklılık gösteren bölgesel kültür farkları olan ülkelerde sert cezalar şarttır.

  BAŞLARI NEDEN EĞİK - soguksulu

  Başlarınızı neden eğiyorsunuz.Dik durmamak için bir sebepmi var.İnsanların canlarını ve mallarını gasp etmek duygusunun ağır bastığı zamanlar bunları göremediz değilmi.Eskiden bu zihniyetler dağda yaşardı.Adına eşkiya denirdi.Ama her eşkiya sizin gibi değildi.Bazı eşkiyalar haksız kazanç sağlayan insanlardan aldıklarını fakirlere fukaralara verirlerdi.Onların içinde çok namlı olanlar romanlara konu olmuştur.Sizlerden nasıl bahsedilir acaba ? !