Mafyanız Facebook'ta: Tesbihinin her tanesi...

Mafyanız Facebook'ta: Tesbihinin her tanesi...
Mafyanız Facebook'ta: Tesbihinin her tanesi...
İstanbul'da silah zoru ile insanlardan haraç toplayan mafya lideri K.Y. sosyal medyada videolar yayınlıyor: "Bana değil polis kralı gelse dokunamaz!" K.Y. Sultanbeyli'de iki ailenin barıştırılması için polis tarafından arabulucu olarak kullanılınca 'havaya girmiş'...

Asıl adı K. Y. 29 yaşında... İstanbul 'da adamları ile birlikte silah zoru ile insanlardan haraç toplayan yeni yetme bir mafya lideri. Sosyal medyada kendini elinde-belinde silah, tespih, atkı ve Sedat Peker'e benzeyen fotoğraflarla tanıtıyor. Videolar yayınlıyor. "Bana değil polis kralı gelse dokunamaz" diye korku salıyor. Bir Sultanbeyli sakini, "Geçen yıl doğu illerinden yeni göç eden iki aşiret kavga edince Sultanbeyli'de ortalık karıştı. Sultanbeyli'nin geçen yılki emniyet müdürü V.K. ve asayiş büro amiri İ.P. iki aşireti barıştırması için ilçenin önde geleni olarak uyuşturucu satan, sattıran çevresinde sürekli kavga eden Y.'yi devreye sokunca adam kendisini büyük bir insan sanmaya başladı" diyor.

'SİLAH ZORUYLA HARAÇ TOPLUYOR'
Sabah gazetesinden Ali Balcı ve Erdoğan Yapık'ın haberine göre, Sultanbeyli halkı, Y. ile baş edemez hale geldi. Mafya liderliğine soyunan Y., iddialara göre arkasına taktığı onlarca insanla birlikte caddede dolarak dükkânlara girip esnaftan haraç topluyor. Adamlarıyla birlikte Yavuz Selim Mahallesi Eyyubi Caddesi'nde yer alan ve dış görünümü simsiyah camlarla kaplı olan bir kıraathane işleten Y. polisteki suç dosyası çok olmasına rağmen elini kolunu sallayarak suç işliyor. Silah zoruyla haraca kesilen Sultanbeyli esnafı, Y.'nin güçlü değil zayıf buldukları esnafı haraca bağladığını söylüyor. Y.'nin yaptıklarını tek tek anlatıyor. Ancak başlarına bela almamak için fotoğraf çektirmiyor, isim vermiyor. Şikâyetçi olmaktan da çekiniyor. Esnaf, "Neden şikâyet etmiyorsunuz?" sorusuna "Polisle kol kola geziyor, kimi kime şikâyet edelim" diye yanıt veriyor.

ESNAF KORKUYOR 
Bir Sultanbeyli sakininin sözleri durumu özetliyor: "Geçen yıl doğu illerinden yeni göç eden iki aşiret kavga edince Sultanbeyli'de ortalık karıştı. Sultanbeyli'nin geçen yılki emniyet müdürü V.K. ve asayiş büro amiri İ.P. iki aşireti barıştırması için ilçenin önde geleni olarak uyuşturucu satan, sattıran çevresinde sürekli kavga eden Y.'yi devreye sokunca adam kendisini büyük bir insan sanmaya başladı. O olaydan sonra kendisine 'Bingöllü K.' lakabı da takan Y. 'Bana değil polis kralı gelse dokunamaz' diye insanları korkutuyor."

SUÇ DOSYASI KABARIK 
Dahası da var. İddiaya göre; Y. geçen haziranda kavga eden iki komşudan birinin yardım istemesi üzerine karşı tarafın evini kurşunlattı. 6 adamıyla birlikte tutuklandı. 2 ay Maltepe Cezaevi'nde yattı ve çıktı. Y.'nin emniyet kayıtlarına göre suç dosyası da bir hayli kabarık. Y.'nin, 'Suç örgütü kurmak ve silah bulundurmak', 'Devleti aşağılama', 'Uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak', 'Mala zarar verme', 'Kasten adam yaralama', 'Ruhsatsız silah bulundurma', 'Görevli memura hakaret', 'Belgede sahtecilik', 'Hürriyete ve şerefe karşı suçlar', 'Evi kurşunlatma' gibi suçlamalardan emniyette kaydı bulunuyor.

PROFİL TANITIMI: İSTANBUL'DA SÖZÜ GEÇEN KABADAYI 
K.Y. adına Facebook'ta kurulan hesapta, yakın adamları sık sık hayranlıklarını dile getiriyor. Ayrıca YouTube'a yüklenen "Bingöllü K. kimdir" adlı iki videoda birbirinden ilginç detaylara ve fotoğraflara yer veriliyor.
Her iki videoda özetle şu ifadeler yer alıyor: 

"Bingöl'de 1984'te doğmuştur. 1987'de İstanbul'a göç etmiştir. Öğretim hayatını İstanbul Sultanbeyli Teknik Meslek Lisesi'nde terk etmiştir. 2001'de 16 yaşında adam kaldırma, yaralama ve silahlı çete kurmaktan ve liderliğini yapmaktan tutuklanıp Bakırköy Sübyan Cezaevi'nde 2 yıl ve Türkiye 'nin genelinde toplam 10 yıl hapis yatmıştır. Türkiye genelinde 16 ilde cezaevinde yatmıştır. Bu yaşadığı süreçte 3 kez ayrı ayrı cezaevine girmiştir. 2012'de cezaevinden çıkmıştır Bingöllü K. İstanbul Sultanbeyli'de sözü geçen bir kabadayıdır Bingöllü K. Bingöllü K. der ki, 'Biz Goncaları gönlümüzde gül yaptık. Değil ayın görkemine güneşe bile aldanmadık. Dostlarımızı Allah'a emanet ettik ama unutmadık. Bingöllü K....'


Paylaşılan videoda, K. Y.nin Bakırköy, Kastamonu, İnegöl, Edirne ve Kartal cezaevlerinde çekilmiş fotoğraflarına yer veriliyor. 

K.Y'nin tespihli, silahlı ve uzun mantolu fotoğraflarıyla süslenen diğer videoda da, "Ruhun üzerine giydirilen bu bedeni taşımıyorsan bırak bedenin ruhunu taşısın. Alemin düzenine ayak uyduramıyorsan bırak bu alemi, harcanırsın. Bingöllü K." deniyor.

Facebook'ta K. Y. için fotoğraflarının altına yapılan hayranlık dolu mesajlar da mevcut: 

Fırtına Sinan: Bu can sana helal olsun abim benim.
B. K.: Benim de yanımdaki kardeşlerime canım feda. Unutmayın ki bir mücadele varsa, sizin içindir. Benim yüküm belli can kardeşlerim.
Bingöllüyüm Ama Sana Sevdalıyım: Dayı oğlu elindeki tespihin her tanesinin bir anı vardır. Sultanbeyli'deki Bingöllüler seninle gurur duymalı. Bu da Bingöllülerin gururu
Efe B.: Her alemde dayımızdan gerisi yalan.
Fırat Y.: Aslan amcam. Senin üstüne delikanlı yok bu alemde.
Ferdi D.: Abi bir yürüyüşüne bir de asaletine hayranım. Bu Sultanbeyli'nde baba gibi adamsın. Allah nazardan saklasın.


  http://www.radikal.com.tr/116601611660164

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gayet normal bir olay... - ciyabelnor

  polis teşkilatı gençleri siyasi ve demokratik düşüncelerden uzak tutmak için bu tür devşirme kabadayılara müsamma vermektedir.Aynı olay kanarya mahallesinde de mevcuttur.bir türlü engelleyemediği yurtsever Kürt gençliğini uyuşturucu yoluyla pasfize etmektedir.ve uyuşturuyu kanaryada dağıtan da mardinli bir koruyucu başının oğludur.zaten kirli devlet özelliklle zarar vermek istediği toplumdan birisini satın alıp kullanmaktadır...

  emniyet teşkilatının gizli uzantıları - demlicay2011

  emniyet böyle adamları sever üçüncü silah olarak halkın arasına kadar beraber çalışır. kollar gözetler. evi kurşunlatmış 2 ay yatmış çıkmış bunun izah nedir türk adaleti mi türk emniyetimi. t.c. vatandaşına uzanan eller sadece mafya değil devlet mafyası da var. bürokratların kavaf mafyası. ezin bakalım boyunduruk altındaki inanları ezin bakalım sonrada kurtuluş savaşı imanla kandırın. nereye kadar. cemaatlerler mi dinle mi ekonomik zulümlemi başını eziyorsunuz. kınıyorum.l bir gün hesabı sorulun inşallah. o bir gün hiç gelmiyor 600 yıldır gelmiyor.

  şarkısı var haberi yok - thegitarist

  Elinde bir buz bag sise Dolaniyor köse köse Simdi karakola düse Cop tirina nininom da Hop tirina nirinam Sivri burun top yumurta Nara basar uluorta Bekcileri tarta tarta Tir tinina nininom da Tara tinina nininom Gene bir gün böyle zirzop Gece beksi buna demis hop Belinin ortasina cop Cop tirina nininom Hop tirina nininom Gecirmis bir siyah salvar Poz kesiyor gaddar gaddar Tesbihi sari kehribar Sik tirina nininom da Tik tirina nininom Gene bir gün böyle yanya Hava basarak bir yandan Karakolun sokagindan Pat tirina nininom da Pataküte de nininom Sapkasi tam sekiz köse Zevkten olmus dokuz köse Güveniyor on kardese Hot tirina nininom da Zot tirina nininom Mahelleyi bezmis ama Cikamiyor kimse cama Adam degil sanki kazma Host tirina nininom da Fos tirina nininom Gene bir gün böyle calim Yürüyorken adim adim Demislerki gel bakalim Sak tirina nininom Sakasuka da tirina nininom Fosso Necdat demis aman Anlamis vaziyet yaman Kafasindan cikmis duman Fos tirina nininom da Fis tirina nininom

  Polis amca - alkim13

  Kendini biraz daha geliştirirse polis olabilir.