Maganda silahını ateşledi: Dört yaşındaki çocuk öldü, iki kişi yaralı

Maganda silahını ateşledi: Dört yaşındaki çocuk öldü, iki kişi yaralı
Maganda silahını ateşledi: Dört yaşındaki çocuk öldü, iki kişi yaralı

Dört yaşındaki Metehan?ın cesedi morga götürülürken yakınları gözyaşı döküyordu. FOTOĞRAF: HARUN GÖKÇEOĞLU / DHA

Kırşehir'deki bir düğünde silahını ateşleyen maganda dört yaşındaki Metehan Durmaz'ı öldürdü, 12 yaşındaki Damla Özçelik ve 36 yaşındaki İdris Aslan yaralandı

KIRŞEHİR- Düğünde bir magandanın rastgele ateş açması sonucu dört yaşındaki bir çocuk öldü, biri çocuk iki kişi de yaralandı.
Kırşehir’in Çiçekdağı Fevzi Çakmak Mahallesi’nde aile bahçesindeki düğüne davetlilerden 40 yaşındaki Adem K. tabancasını çekerek rastgele ateş etmeye başladı. Adem K. boşalan şarjörü değiştirirken silahının, namlusunu yere doğrulttu. Bu sırada silah birkaç kez daha patladı. Seken kurşunlar, ailesiyle düğüne Ankara’dan gelen dört yaşındaki Metehan Durmaz’ın göğsüne, 12 yaşındaki Damla Özçelik’in bacağına ve 36 yaşındaki İdris Arslan’ın ise omzuna isabet etti.
Yozgat’taki Yerköy Devlet Hastanesi’ne götürülen dört yaşındaki Metehan Durmaz, durumu ağır olduğu için Kırşehir Devlet Hastanesi’ne sevk edildi, ancak yolda yaşamını yitirdi. Diğer yaralılar Damla Özçelik ve İdris Arslan’ın Yerköy Devlet Hastanesi’nde tedavisinin sürdüğü sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.
Ankara’dan düğün için geldikleri Çiçekdağı’nda oğlu Metehan’in maganda kurşunuyla öldüğünü öğrenen Necla Durmaz, sinir krizleri geçirdi.
Olaydan sonra kaçan maganda Adem K., polisin takibi sonucu Yerköy’de yakalandı ve silahının ruhsatlı olmadığı belirtildi. Damat Hasan Kirlioğlu ve babası İbrahim Kirlioğlu da ifadelerinin alınması için polis merkezine götürüldü. Düğünün yapıldığı ve Kirlioğlu ailesine ait çay bahçesi de ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendi. (dha, aa)