Maganda yine can aldı

Düğünlerde 'havaya ateş açma' geleneği can almaya devam ediyor. Samsun'un Tekkeköy ilçesindeki sünnet düğününde 'aşka gelerek' havaya ateş açan bir kişi 13 yaşındaki Selçuk Aktaş'ın ölümüne neden oldu.
Haber: DAVUT AKTAŞ / Arşivi

SAMSUN - Düğünlerde 'havaya ateş açma' geleneği can almaya devam ediyor. Samsun'un Tekkeköy ilçesindeki sünnet düğününde 'aşka gelerek' havaya ateş açan bir kişi 13 yaşındaki Selçuk Aktaş'ın ölümüne neden oldu. Şüpheli bir kişi gözaltına alındı.
Her şey güzel başladı
Hasan Kaya, Aşağıçinik beldesi 19 Mayıs Mahallesi'ndeki müstakil evinin bahçesinde dört yaşındaki oğlu Samet için önceki akşam bir sünnet düğünü yaptı. Düğün sırasında davetliler davul-zurna eşliğinde halaylar çekerken, görgü tanıklarının ifadesine göre, 29 yaşındaki İsmail Değirmenci, elindeki tabancayla havaya rastgele ateş etmeye başladı. Ancak seken kurşunlardan biri, düğüne gelen Aşağıçinik İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi Selçuk Aktaş'ın ensesine saplandı. Davetlilerin şaşkın bakışları altında bir anda kanlar içinde yere yığılan Selçuk Aktaş davetliler tarafından bir otomobile bindirilerek hemen beldedeki Sağlık Ocağı'na götürülmek istendi. Fakat talihsiz Aktaş, yolda giderken yaşamını yitirdi.
Silahı kullandığı öne sürülen İsmail Değirmenci jandarma tarafından gözaltına alınırken, olayda kullanılan tabanca tüm aramalara rağmen bulunamadı. Değirmenci de jandarma karakolunda verdiği ifadede düğünde havaya ateş edenin kendisi olmadığını ileri sürerek suçu kabul etmedi.
Cenazede gözyaşları
Yetkililerin olayla ilgili soruşturması sürerken, Selçuk Aktaş için dün cenaze töreni yapıldı. Tören sırasında Anne Sevdiye ve baba Harun Aktaş fenalaştı. Selçuk Aktaş'ın okul arkadaşları da gözyaşlarını tutamadı. Üç kardeşin en büyüğü olduğu öğrenilen Selçuk Aktaş'ın cenazesi, törenden sonra Aşağıcinik beldesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi.


    http://www.radikal.com.tr/7462587462580

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.