Magandalar eylüle de hızlı başladı: Bir ölü

Güneydoğu, Karadeniz, İç Anadolu farketmiyor. Sadece ağustos ayında sekiz kişinin ölümüne 29 kişinin yaralanmasına yol açan silahlı magandalar Türkiye'nin dört bir yanında can almaya ve insan yaralamaya devam ediyor.

TRABZON/ BATMAN / KIRIKKALE - Güneydoğu, Karadeniz, İç Anadolu farketmiyor. Sadece ağustos ayında sekiz kişinin ölümüne 29 kişinin yaralanmasına yol açan silahlı magandalar Türkiye'nin dört bir yanında can almaya ve insan yaralamaya devam ediyor.
Magandaların dünkü bilançosu bir ölü, iki yaralı oldu. Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde kimliği belirlenemeyen bir kişinin ateşlediği av tüfeğinden çıkan kurşun, eşi Mustafa Yılmaz'la piknik yapan 59 yaşındaki Yüksel Yılmaz'ın göğsüne isabet etti. Yılmaz ölürken, olay sırasında çevrede bulunan sekiz kişi gözaltına alındı.
İki kişi de yaralandı
Batman'da düğün sırasında havaya sıkılan kurşunun isabet ettiği altı yaşındaki Emine Candan yaralandı. Baba Şerif Candan şöyle konuştu: "Kızıma doğum günü için pasta almıştım. Eve yakın bir düğün vardı. İzlemek istediğini söyledi. Bahçe duvarına çıkarken bu olay oldu. Artık çocuklar ölmesin. Kimse silah patlatmasın."
Kırıkkale'de de işadamı Harun Sökmen, nereden geldiği bilinmeyen kurşunla sırtından yaralandı. (dha, aa)