Magandalar klima tamircisini öldürdü

Magandaların son kurbanı 35 yaşındaki Veysi Cihan Oruç oldu. 35 yaşındaki Oruç, bir apartmanın balkonunda klima tamir ederken kurşunlara hedef oldu.

BATMAN - Magandaların son kurbanı 35 yaşındaki Veysi Cihan Oruç oldu. 35 yaşındaki Oruç, bir apartmanın balkonunda klima tamir ederken kurşunlara hedef oldu.
Piknikte, düğünde, sokakta, asker uğurlarken, hatta denizde yüzerken insan hayatına kast eden silahlı saldırganlar, ekmek parası uğruna gece yarısı mesai yapan bir genci öldürdü. Olay önceki gün saat 23.00 sularında Batman'ın Kültür Mahallesi'nde bir apartmanda meydana geldi.
Altun ve Çalar ailelerinin fertleri arasında alacak-verecek meselesi yüzünden çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Belediye lojmanlarının dördüncü katında bir klimanın dış ünitesini onaran beyaz eşya servis elemanı Veysi Cihan Oruç, balkondan aşağıdaki gürültüye baktığı sırada sol gözüne kurşun isabet etti. Oruç olay yerinde öldü.
İhbar üzerine gelen polis ekipleri, kavgaya karışan dört kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların üzerlerinde yapılan aramada iki tabanca ele geçti. Olaya karıştığı belirtilen belediye çalışanı İbrahim Altun ise kaçtı. Acılı baba A. Latif Oruç "Oğlum geç saatlere kadar ekmek parası için çalışıyordu. Hiç ilgisi olmadığı bir olayda onu kaybettik. Allah oğlumun hakkını o magandalara bırakmasın" diye ağladı.