Magandalar linç ediyordu

Yönetmen hastanelik

Altın Portakallı görüntü yönetmeni Soykut Turan, yol verme nedeniyle bir kamyoncuyla gerginlik yaşadı. Kamyoncu ve beş arkadaşı Turan'ı Beykoz'da bir benzin istasyonunda döverek hastanelik etti.

İSTANBUL - Altın Portakal Film Festivali'nde geçen yıl 'en iyi görüntü yönetmeni' ödülünü alan Soykut Turan, altı trafik magandasının saldırısına uğradı. Magandalar tarafından öldüresiye dövülen Turan'ın çenesinde ve göz çukurunda ciddi kırıklar oluştu.
2006'nın en çok konuşulan filmlerinden 'Takva'yla 'En iyi görüntü yönetmeni' ödülünü alan Turan, dün gece saat 00.30 sıralarında bir reklam filmi çekiminin ardından 34 VG 0634 plakalı cipiyle Beykoz'daki evine gitmek üzere yola çıktı. Acarkent'teki evine az bir mesafe kala aracını, Sinan Karatop'un kullandığı 34 VT 6153 plakalı kamyon solladı. Turan'ın bir süre sonra kendisini sollamasına kızan Karatop, Turan'ı tekrar geçti. Turan da kamyonu takip edip uygun bir noktada solladı. Bu sollamaya sinirlenen Karatop, Turan'ın aracını sıkıştırmaya başladı.
Benzin istasyonunda kovalamaca
Kamyonunu Turan'ın cipinin üzerine süren ve kaza yapmaya zorlayan Karatop'tan can havliyle kaçan Turan, bir benzin istasyonuna girdi. Ancak Karatop Turan'ı takip etti. Turan benzin istasyonunda üç tur attıktan sonra kontrolünü kaybederek duvara çarptı. Çarpmayla birlikte aracının tekerleri patlayan Turan cipinden indiği anda altı kişinin saldırısına uğradı. Ellerindeki sopa ve demirlerle Turan'ı acımasızca döven saldırganlar daha sonra kaçtı. Saldırının ardından Amerikan Hastanesi'ne kaldırılan Turan yapılan ilk müdahalelerin ardından hayati tehlikeyi atlattı. Saldırıyla ilgili olarak konuşan Takva filminin yapımcısı Sevilay Demirci, Turan'ın saldırıyı ucuz atlattığını ancak özellikle göz çukurundaki kırıkların büyük önem arz ettiğini söyledi. Beyza'nın Kadınları, Küçük Kıyamet, O Şimdi Mahkûm ve Takva filmlerinin görüntü yönetmenliğini yapan Turan dün akşam saat 19:00 sıralarında ameliyata alındı. Ameliyatta zarar gören çenesi ve göz çukurlara tedavi edilen Turan'a aynı zamanda estetik müdahale de yapıldı.
İki saldırgan yakalandı
Olayın ardından kaçan saldırganlardan Sinan Karatop ve Yaşar Köseoğlu, eşkalden yola çıkılarak jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Gözaltına alınan saldırganlar adliyeye sevk edildi. Ekipler kayıplara karışan diğer zanlıları arıyor.