Mağaralarda tiner bağımlısı aranıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, gece yarısı polisler ve gazeteciler eşliğinde tiner bağımlısı sokak çocuklarının peşine düştü.

GAZİANTEP - Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, gece yarısı polisler ve gazeteciler eşliğinde tiner bağımlısı sokak çocuklarının peşine düştü. İnşaatlarda ve kenar semtlerdeki mağaralarda bulunan çocuklar, belediyeyenin Akınal Rehabilitasyon Merkezi'ne gönderildi. Her gece ortalama 20 çocuğu merkeze gönderdiklerini, ancak koşullar uygun olmadığı için yedirip giydirdikten sonra sokağa yolladıklarını anlatan AKP'li Güzelbey, bu sırada yeni projesinden de söz etti.
Güzelbey, "Sokak çocuklarının topluma kazandırılması için hazırladığımız bir projeyi AB'ye sunduk; kabul edildi; yıl sonuna doğru 3 milyon avroluk bir kaynak aktarılacak. O gelince Oğuzeli'nde oluşturacağımız merkezde bu çocukların hem ıslahı, hem rehabilitasyonu, hem meslek edinmeleri hem de topluma adaptasyonlarını sağlayacağız. Küçük bir sokak çocukları köyü oluşturarak sorunu çözmeyi hedefliyoruz. Aksi takdirde 5-10 yıl sonra sokaklarda yürüyemeyiz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7486057486050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.