Magazin muhabirlerine maganda dehşeti

Magazin muhabirlerine maganda dehşeti
Magazin muhabirlerine maganda dehşeti
İzmir'in Konak İlçesi'nde haberden dönen, farklı kurumlarda görevli 3 muhabirin içerisinde bulunduğu otomobil, bir ciple çarpıştı.

Kadir ÖZEN
 
Kaza nedeniyle başlayan tartışmaya, cip sürücüsünün telefonla aradığı arkadaşları da karıştı. Sopa ve joplarla tartaklanan 3 muhabirden 2’si kimliği belirsiz 1 kişinin tabancasından çıkan kurşunlardan yaralandı. 1 kişinin gözaltına alındığı, muhabirlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.Olay, gece yarısı Montrö Meydanı’ndaki kavşakta meydana geldi. Şair Eşref Bulvarı üzerinden Çankaya yönüne giden içerisinde haberden dönen 3 magazin muhabirinin bulunduğu Habertürk Gazetesi Magazin Muhabiri Yunus Emre Çınar yönetimindeki otomobil ile Şehit Nevres Bulvarı’ndan çıkan Abdurrezzak A. yönetimindeki cip çarpıştı. Kazanın ardından cipten inen 2 kişi ile otomobilden inen 3 muhabir tartışmaya başladı.

Abdurrezzak A. iddiaya göre, "1 dakika bekleyin, göstereceğim size" diyerek telefonla arkadaşlarını aradı. Bir süre sonra olay yerine gelen hafif ticari araçtan inen 4 kişi ile cipteki 2 kişi, araçlarından aldıkları sopa ve joplarla magazin muhabirlerine saldırdı. Bu arada olay yerinden geçen trafik ekipleri kavgayı ayırmak için müdahalede bulunmak istediyse de başarılı olamadı.

SİLAHLI BOĞUŞMADA İKİ MUHABİR YARALANDI
Hırsını alamayan magandalardan kimliği belirsiz 1 kişi, belinden tabanca çıkardı. Silahlı saldırgan ile Yunus Emre Çınar arasında boğuşma yaşandı. Boğuşma esnasında 3 el ateş alan tabancadan çıkan mermilerden biri Çınar’ın sol baldırına isabet etti. Çınar’la birlikte Yenigün Gazetesi Magazin Muhabiri Aydın Çetinkaya da sol bacağını sıyıran kurşunla yaralandı. Saldırganlar olay yerinden kaçarak uzaklaşırken, olayı gören vatandaşlar da polisi ve sağlık ekiplerini aradı. İhbar üzerine olay yerine gelen acil yardım ekipleri yaralı muhabirlerden Yunus Emre Çınar’ı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Aydın Çetinkaya’yı da Alsancak Devlet Hastanesi’ne götürdü. Darp edilen Diva Dergisi muhabiri Barışcan Şahintaş da Kantar Polis Merkezi’ne ifadesine başvurulmak üzere götürüldü.

Hastanedeki tedavisi tamamlanan Çetinkaya’da tuburcu edildikten sonra polis merkezine gelerek ifade verdi. Yaşadığı dehşeti meslektaşlarına anlatan Aydın Çetinkaya, "Ciple kazaya karştık. Araçtan inenlerle tartıştık. Ardından telefonla cip sürücüsü arkadaşlarını aradı. Bir süre sonrda gelenlerle birlikte üzerimize saldırdılar. Copla ve sopalarla vurmaya başladılar. Ardından biri tabancayla ateş etti. Ben ve arkadaşım Yunus Emre Çınar yaralandı" dedi.

CİP SÜRÜCÜSÜ YAKALANDI
Olay yerinde incelemelerde bulunulurken, polis ekipleri kaçan zanlılardan cip sürücüsü Abdurrezzak A.'yı bir süre sonra yakaladı. Abdurrezzak A. polis ekiplerince, Bozyaka’daki Cinayet Büro Amirliği’ne götürüldü. Hastanedeki tedavisi tamamlanan Çınar da şüpheliyi teşhis etmek üzere Cinayet Büro Amirliği’ne gitti. Olayla ilgili diğer zanlıların arandığı, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Konak İlçesi’nde, trafik magandalarının dehşetine uğrayan magazin muhabirleri Yunus Emre Çınar, Aydın Çetinkaya ve Barışcan Şahintaş, Bozyakada’ki Cinayet Büro Amirliği’nde ifade verdikten sonra ayrıldı. Olayla ilgili yakalanan Abdurrezzak A.’nın geçen Temmuz ayında, adliye önünde çıkan silahlı çatışmada, aralarında olayla ilgisi olmayan 1 müteahhitin de bulunduğu 3 kişinin yaralanması olayıyla ilgili gözaltına alındığı ortaya çıktı. Olayda, tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda işportacılık ve otopark işletmeciliği yapan iki grup arasında bıçaklı kavga çıkmıştı. Ayrıca, adliye önünde karşılıklı kurulan pusular silahlı çatışmaya dönüşmüştü. Çıkan silahlı kavgada Abdurrezzak A. ile birlikte 6 kişi gözaltına alınmıştı. (DHA)