Magazin sayfasından adliye sayfasına...

Aralarında Susurluk davası hükümlüsü Yaşar Öz'ün de bulunduğu 28 kişinin yakalandığı yedi ile yayılan 'Rulet' operasyonunda magazin dünyasının ünlü isimlerinden manken Tuğba Özay gözaltına alındı.

İSTANBUL - Aralarında Susurluk davası hükümlüsü Yaşar Öz'ün de bulunduğu 28 kişinin yakalandığı yedi ile yayılan 'Rulet' operasyonunda magazin dünyasının ünlü isimlerinden manken Tuğba Özay gözaltına alındı.
Özay'ın sevgilisi Akın Büyükoğlu'ndan kurtulmak için Yaşar Öz'den telefonla yardım istediği ve bu yüzden İstanbul Akmerkez'de silahlı çatışma yaşandığı iddia edilmişti. Çatışmada Öz'ün sağ kolu olarak bilinen Cabbar Kibaroğlu yaralanmıştı. İddialar üzerine manken Özay, ifade vermek izin dün Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. Özay, sorular üzerine "İnsanları yanlış yönlendirmeyin, kimsenin kaçtığı yok. Size açıklamayı şu anda yapmayacağım" dedi.
Polise kendisinin geldiğini belirten Özay, 'Telefonla Öz'den yardım istediniz mi?" sorusuna "Hayır" yanıtını verdi. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne çıkan Özay yarım saat sonra elleri kelepçelenmiş olarak sağlık kontrolü için Fatih Kamu Sağlığı Merkezi'ne götürüldü. Daha sonra Özay tekrar Emniyet'e getirildi.
Daha önce de gözaltına alındı
Özay'ın adı daha önce yeraltı dünyasının ünlü ismi Kürşat Yılmaz ile yaşadığı aşk ilişkisiyle gündeme gelmişti. Polisçe aranan Yılmaz 30 Mayıs 2005'te Tuğba Özay'ın evinde yakalanmıştı. 'Yardım ve yataklıktan' gözaltına alınan Tuğba Özay Beşiktaş Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz olarak yargılanıyor. (dha, aa)