Mahalle baskısına itiraz dayağı

Kâğıthane'de bir internet kafede oruç yüzünden çıkan kavgada iki genç hastanelik oldu. İddiaya göre Kâğıthane Kültür Merkezi'nde güvenlik görevlisi Ahmet Topal...

İSTANBUL - Kâğıthane'de bir internet kafede oruç yüzünden çıkan kavgada iki genç hastanelik oldu. İddiaya göre Kâğıthane Kültür Merkezi'nde güvenlik görevlisi Ahmet Topal, Yahya Kemal Mahallesi'ndeki bir internet kafede oyun oynayan coşkun Minik ve dayısı Güney Minik'i ramazan ayında sigara içtikleri gerekçesiyle uyardı. Bu uyarı üzerine karşılıklı sözlü sataşmada bulunan taraflar bir süre sonra kavga etmeye başladı.
Kavgada bayılan ve gözlerini hastanede açtığını belirten Güney Minik, "İnternet kafenin önüne çıktığımız sırada yeğenime sigara içme diye uyarıda bulundu. Ben içmiyordum. Zaten oruçluydum. Sonra birden saldırdı. Hem yeğenime vurdu hem de bana" dedi. Güney'in babası Halit Minik ise, herkesin kendisi için oruç tuttuğunu, böyle bir duruma inanamadığını belirtti.
Benzer olaylar oldu, aile şikâyetçi değil
Mahalledeki görgü tanıkları 'Çakır Ahmet' lakaplı Ahmet Topal'ın mahallede daha önce de benzer olaylara neden olduğunu, önceki günkü olayda Minik'leri uyardığını, karşılıklı sözlü tartışmadan sonra da kavganın çıktığını anlattı. Minik ailesi şikâyette bulunmazken, güvenlik görevlisi Ahmet Topal kavganın oruç yüzünden kaynaklanmadığını ileri sürdü.