Mahalle destekli çılgın âşık

Mahalle destekli çılgın âşık
Mahalle destekli çılgın âşık

Muhammet Yazıcı, aşkını yazdığı duvarın önünde 65 gündür iki büklüm uyuyor. Mahalleli iftar ve sahurda ona yemek getiriyor.

İSTANBUL - Sultanbeyli’de yaşayan 26 yaşındaki Muhammet Yazıcı, ailesinin evlenmelerine izin vermediği 23 yaşındaki Zeynep Y.’ye kavuşabilmek için 65 gündür sevdiği kızın kapısında yatıp kalkıyor. Yolları ve duvarları Zeynep için aşk şiirleriyle donatan çılgın âşık Muhammet Yazıcı amacına ulaşana kadar kapısında yatmaya devam edeceğini söyledi. En büyük desteği ise ‘sevenler ayrılmasın’ diyen mahalleliden alıyor.
Kameraya konuşmak istemeyen Yazıcı’nın anlatımına göre, üç yıl önce Zeynep’le arkadaşlık kurdular. Her şey yolunda giderken, geçen yıl kızın ailesinin memleketlerine gitti. 

‘Durumuna üzülüyoruz’
Döndüklerinde her şey tersine dönmüştü. Ailesi kızıyla görüşmesini istemiyordu. Kızın babası daha ‘ılımlı’ tavır gösterirken, anneyse bu işe tamamen karşıydı. Sevdiği kızı bırakmak istemeyen Yazıcı ise 65 gün önce kızın evinin önünde yatıp, kalkmaya başladı. Mahalle sakinleriyse evlenmeleri konusunda birşey yapamasa da Yazıcı’nın sahur ve iftarında yiyeceklerini eksik etmiyor. Ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen mahalle sakinleri, “65 gündür burada yatıp kalkıyor, biz Muhammet’in durumuna çok üzülüyoruz. Aile bir türlü kabul etmiyor, İşi gücü olan düzgün bir çocuk bir an önce kavuşmalarını istiyoruz” diyor. Kız evinin pencereleriyse tamamen kapalı. Aile gazetecilerin zili çalmasına cevap vermedi. Yazıcı ise gazetecilerin çekim yapılmasından utandığı için çareyi uzaklaşmakta buldu. (dha)