Mahalle sakinleri hırsızı çırılçıplak soyup linç etmek istedi

Mahalle sakinleri hırsızı çırılçıplak soyup linç etmek istedi
Mahalle sakinleri hırsızı çırılçıplak soyup linç etmek istedi
Konya'da elektrik trafosunda bakır kablo çalmak isteyen şüphelilerden biri, mahalleli tarafından çırılçıplak soyulup dövüldü.

KONYA - Olay, dün merkez Meram İlçesi Kaşınhanı Mahallesi'nde meydana geldi. 38 yaşındaki A.A., 42 EC 916 plakalı kamyonetiyle, yanında bulunan arkadaşları 38 yaşındaki A.G. ve 47 yaşındaki M.Ş. ile bir tarlaya gelerek, iddiaya göre tarla sulanmasında kullanılan elektrik trafosunu asılı olduğu direkten söktü. Trafonun içerisinde bulunan 180 kilo ağırlığında 10 bin lira değerinde bakır kabloları çalan 3 kişi, tarla sahipleri tarafından fark edildi.

Bunun üzerine tarla sahipleri 3 kişiye müdahale etti. Hırsızlık olayını duyan mahalle sakinleri de tarlaya koştu. Mahalle sakinleri, şüphelileri linç etmek isterken, A.G. ve M.Ş. ellerinden kurtulup kaçtı. Kaçamayan sürücü A.A. da elbiseleri çıkartıldıktan sonra çırılçıplak dövüldü.

Bir ara baygınlık geçiren A.A., yere yığıldı. Bu kez de mahalle sakinleri kürek ve sopalarla kamyonete hasar verdi. Bir anlık boşluktan faydalanan A.A., kamyonetine binip hızla uzaklaştı. Mahalle sakinlerinin polise haber vermesi üzerine ise kısa süre sonra yakalandı. Kaçan A.G. ve M.Ş. de polisin çalışması sonucu kısa sürede yakalandı.

Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan ve kırıklar oluşan A.A., hastane de tedavi altına alındı. Diğer 2 kişi de sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DHA - Hasan DÖNMEZ


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  haber

  ,

  Soruşturma

  ,

  elektrik

  ,

  lira

  ,

  müdahale