'Mahir Hüseyin Ulaş Parkı' açıldı

'Mahir Hüseyin Ulaş Parkı' açıldı
'Mahir Hüseyin Ulaş Parkı' açıldı
Maltepe Belediyesi tarafından yaptırılan Mahir Çayan, Hüseyin Cevahir ve Ulaş Bardakçı'nın isimlerinin verildiği, 'Mahir Hüseyin Ulaş Parkı'nın açılışı yapıldı.

  İSTANBUL - Maltepe Belediyesi tarafından yaptırılan Mahir Çayan, Hüseyin Cevahir ve Ulaş Bardakçı'nın isimlerinin verildiği, 'Mahir Hüseyin Ulaş Parkı'nın açılışı yapıldı. Açılışta konuşan 68'liler Birliği Vakfı Başkanı Sönmez Targan, "68 Devrimci gençliğinin emperyalizm ve faşizme karşı tam bağımsız ve demokratik bir Türkiye için mücadele etti" dedi.
Maltepe Gülensu Mahallesi Emek Caddesi'ndeki 'Mahir Hüseyin Ulaş Parkı'nın açılışı Mahir Çayan ve arkadaşlarının öldürüldüğü Kızıldere olaylarının 41. yıldönümünde yapıldı. 

Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin'in katılamadığı programa 68'liler Birliği Vakfı Başkanı Sönmez Targan, Maltepe Belediyesi yetkilileri, Emek Mahallesi sakinleri ve vatandaşlar katıldı. Parkın açılış kurdelesini kestikten sonra bir konuşma yapan Sönmez Targan, Kızıldere olaylarının 41. yıldönümü nedeniyle hayatını kaybedenleri sevgiyle ve özlemle andıklarını belirterek, "Kızıldere'de ölenler boş yere ölmediler. Ülkelerinin bağımsızlığı, halklarının mutluluğu, emeğin kurtuluşu için savaştılar. Onları onurla anmak herkesin tarihsel ve toplumsal görevidir" diye konuştu. Targan konuşmasının ardından Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin'in gönderdiği yazılı mesajı da okudu. Parkta, Mahir Çayan, Hüseyin Cevahir ve Ulaş Bardakçı'nın resimlerinin olduğu anıt duvar önünde bazı vatandaşlar fotoğraf çektirirken, mahalle sakinleri de çocuklarıyla birlikte park içinde oyun oynadılar. (Enver Alas/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112738011273807

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Özgürlük - darwin3416

  Bu ismini verdiği kişiler, bir sürü polis, asker, jandarma sivil insan öldürdü, dünyanın en kötü demokratik ülkelerinde bile, bırakın insan öldürmeyi, birisine şiddet uygulayan birisine bile bu uygulama yapılmaz. İnsan öldürenler kahraman gösterilemez, bu cinayeti meşrulaştırır. Herkes idelojisi için insan öldürürse memlekette insan kalmaz.

  cayanların değil çayanların yolundan - vesmolla

  park isiminden dahi rahatsız olanlar söz konusu

  Maltepe Belediyesini kutluyorum. - Düzgün Baba

  Halkının kurtuluşu için can veren bu gençlerin anısını saygıyla selamlıyorum. Onların ölümü ilk yargısız infazdı. Umarım anıtlarını birileri gelip tahrip etmez.

  bu yiğitler saygının sevginin en yücesine layıklar: - okkes cavus

  bu dahi zeki yürekli vatan sever insanlar, bu ülkenin tam bağımsız ve insanlarının özgürce eşit yaşama haklarını kardeşce birlik beraberlik ve barış içinde olmaları için mücadeleyi amaçlamışlardı. emperyalizme ve faşizme karşı ülkeyi korumak insani ve devrimci bir duruş olarak kabul etmişlerdi. emperyalizmin uşakları sianın beslemeleri bu gençleri hunharca katlettiler. gençler saygıyla anılıp isimleri binlerce çocuğa verilerek yaşatılırken katleden sianın beslemeleri lanetle onursuzlukla anılıyorlar. kahrolsun cani beslemeler......

  Hangi literatür nitemtran ? - sks222

  Hangi literatür nitemtran ? Senin literatürün o. Bizim literatürümüz değil. Senin literatürün bu devrimcileri infaz edenlere darbeci demez, yaptıklarına faşizm demez, yasa tanımamalarına laf demez. Bizim çocukları anayasal düzeni yıkmaya çalışmakla suçlar idam eder, hapislerde çürütür, yasadışı infaz eder, katleder öte taraftan darbecileri anayasal düzeni yıktı diye baştacı eder. Osmanlı devletine ayaklanıp anadoluda ordu kuran, devletin üstüne gönderdiği güçlere kurşun sıkanlara terörist demediğimiz gibi bu çocuklara da terörist dedirtmeyiz. Kimin neyi ne için yaptığı önemlidir. Nitemtran boş atmış tarihi okumalı, ama okurken düşünmeyi de bırakmamalı. Beyne kazıma literatürünü de bir daha sorgulamalı.

  ON'lar - dersim.

  ON'lar bitmeyen bir senfoninin unutulmaz eserleriydi.

  Oldu mu şimdi? - nitemtran

  Bu insanların yaptıklarına literatur terör diyor.İnsan öldürmeden, askerle çatışmaya kadar bir yığın eylemi "Halkın mutluluğu" için diye söylersen, PKK için söyleyecek lafın kalır mı? CHP'nin parti içi de kafası da karışık.