Mahkeme izin verdi, polis 'gitmeyin' pankartı astı!

Mahkeme izin verdi, polis 'gitmeyin' pankartı astı!
Mahkeme izin verdi, polis 'gitmeyin' pankartı astı!
Bakırköy polisi, Grup Yorum'un 30. yılını kutlamak için yarın vereceği konsere Valilik tarafından konulan yasağın İstanbul 4. İdare Mahkemesi tarafından kaldırılmasına rağmen, ilçenin değişik yerlerine, "Konser yasaklandı, gitmeyin" uyarısı içeren pankartlar astı.

Grup Yorum 'un 30’uncu yılını kutlamak için 28 Haziran’da, yani yarın Bakırköy Halk Pazarı’nda vereceği konser, İstanbul Valiliği'nce “toplumun tepkisine yol açıp infial yaratabileceği" gerekçesiyle yasaklanmış, ancak karar grubun başvurusu üzerine İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nce kaldırılmıştı.


Mahkemenin Valilik kararının yürütmesini durdurmasıyla önü açılan konser yarın gerçekleşecek. Ancak bu mahkeme kararına rağmen Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Bakırköy meydanına ve ilçenin değişik noktalarına astığı pankartlar dikkat çekti. Daha önce benzerine rastlanmayan uygulama ile vatandaşlara konsere izin verilmeyeceği uyarısı yapılarak, gitmelerinin önlenmeye çalışıldığı pankartlarda, "28.06.2015 Pazar günü Bakırköy Halk Pazarı'nda gerçekleştirilmek istenen Grup Yorum konseri, kamu düzeni ve güvenliği gerekçesiyle Valilik makamınca uygun görülmemiştir. Bu nedenle söz konusu konserin düzenlenmesine izin verilmeyecektir. Değerli vatandaşlarımıza önemle duyurulur" ifadesi yer aldı.

Pankartın altında da Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü imzası yer aldı.

Polisin daha önce eşine rastlanmayan bir şekilde, üstelik yasağın mahkeme kararıyla kaldırılmış olmasına rağmen pankart asarak yasak duyurusu yapması dikkat çekti.

 Grup Yorum'un avukatları, konsere yasak koyan İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Vali Yardımcısı Aziz Mercan hakkında "keyfi ve ayrımcı davranışları nedeniyle görevlerini kötüye kullandıkları" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Grup Yorum, 30. yılını ilkini 13 Haziran’da Adana’daki Uğur Mumcu Meydanı’nda yaptığı, 20 Haziran'da da İzmir 'de Gündoğdu Meydanında yüz binlerce dinleyicisiyle buluştuğu bir dizi konserle kutluyor. Grubun Ankara 'da düzenleyeceği konsere de Valilikçe yasak konulmuş, ardından İstanbul Valiliğinin yasağı gelmişti. (CNNTÜRK)

 


  http://www.radikal.com.tr/138698913869893

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Mahkeme kararı polis yasağı......Balçovalı - user928332

  Mahkeme kararını uygulamamak , savsaklamak veya karşı durmak suçtur.Polis de devlet otoritesini temsil ettiğine göre bu suç ağırlaşmış oluyor. Ağa babaları kanun, kitap ve mahkeme kararlarını dinlemezse polis de dinlemez.

  - user607304

  Mahkeme kararinin ardından bu pankartlar toplatilmistir. Lütfen doğru haber yapalim. Bu şekilde yasagin devam ettigini sananlar konsere gelmeyecektir. Bu haberi yaparak sizde yasakcılardan oluyorsunuz. Lütfen duzeltme haberi yapınız bu konuda (Kaynak Grup Yorum facebook sayfası)

  - Barnabycik

  Müzik ne kadar tehlikeli olabilir ki? Hay kafanıza sol anahtarı düşsün!