Mahkeme: Sevag kazayla öldürüldü!

Mahkeme: Sevag kazayla öldürüldü!
Mahkeme: Sevag kazayla öldürüldü!
Batman'da askerliğini yaparken bir başka askerin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Ermeni asker Sevag Balıkçı'yla ilgili davada mahkeme 'kazayla öldürme' kararı verdi. Katil zanlısı 4 yıl 5 ay ceza aldı.

Radikal.com.tr - Diyarbakır 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı Askeri Mahkemesi, Batman'ın Kozluk ilçesi Gümüşörgü Karakolu'nda vatani görevini yaparken er Sevag Şahin Balıkçı'yı kazara öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık Kıvanç Ağaoğlu'nu ''taksirle adam öldürme'' suçundan 4 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırdı.

Savcı, asker arkadaşını öldürmekle suçlanan Kıvanç Ağaoğlu için "taksirle adam öldürmek" suçundan 2 ilâ 6 yıl, Karakol Komutanı Sadrettin Ersöz için de "görevi kötüye kullanmaktan" 6 ay ilâ 2 yıl arasında hapis cezası istemişti.

24 Nisan 2011’de, Batman Kozluk’ta zorunlu askerliğini yaparken, er Kıvanç Ağaoğlu tarafından öldürülen Ermeni er Sevag Balıkçı davasının 12. duruşması bugün görüldü. Askeri mahkeme Balıkçı'nın kazara öldürüldüğü kararını vererek katil zanlısı Kıvanç Ağaoğlu'nun 4 yıl 5 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Duruşma öncesi Nor Zartonk’un çağrısıyla 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı önünde yapılan basın açıklamasına HDK, Diyarbakır Barosu, MAZLUMDER destek verdi. Burada basın açıklamasını okuyan Umut Utku Aktaş duruşmanın karar duruşması olduğuna dikkat çekerek, cinayetin aydınlatılamadığını aktardı. Mahkeme heyetinin müdahil avukatların taleplerini ‘davayı gereksiz yere uzatır’ gerekçesiyle reddettiğini vurgulayan Aktaş, delillerin ise komutanlar tarafından karartıldığını söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/112676211267629

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hukuki Skandal!!! - MagicalTune

  Askeri mahkemeden başka karar beklemek çok safca olurdu herhalde. Yazık!! İnşallah sivil mahkemeler devreye girer ve dava yeniden görülür. Olayın kaza olmadığı bu kadar aşikarken üstelik. Şahitler var. Askerler var. Yalancı mı bunlar? Bu ülkede gizli / açık ermeni düşmanlığı var. Yalan mı bu? Çok üzücü, melek gibi çocuk hastalıklı bir beynin kurbanı oldu. Hiç yere, yok yere uçtu gitti..

  ya sabir - 04emir

  teki millet tek din tek,tek,tek ve yine tekcilik ya allah rizasi icin size yuzde yuz saf kan turkleri nerde bulalim ,nerde bulalim yazik degilmi tc kimligine sahip oldugu icin askeri mecburiyetini yerine getiren su gencecik insanin sucu ermeni olmasimidir,inanindigimiz yuce allah ermeniyide yaratmadimi bu kadar adaletsizlik olmaz ya sabir diyorum ki ya sabir sirf ermeni oldugu icin oldurulen bu gencin katiline birde madalya versinler bari

  Kabahatliler - easyrix

  1915 Var, Varlik var, 5-6 Eyul var,Dersim var,eee beee daha saymakla bitmez ler var, daha ne kafani yorar istenmedigin toplumun icinde kendine bir yer yapmaga kalkarsin.Hasretin hocadan bir fikra: bir koyde adamin biri gucunun yetmedi bir kaya parcasini kaldirmak isterken tas basina duser altinda ezilir, koyluler yetisir adami cikartirlar ama adamin kafasi kopmus,halk hocayi bulup sorarlar bu adamin kafasi var mi idi yok mu idi ?? Hoca cevaplar bu adamin kafasi yokdu , neden !!! kafasi olsa idi bu tasi kaldirmaya calismazdi!!!!

  Samartya'yı Hatırlayın - ibretnüma

  Daha geçenlerde cani Türklerin Ermenileri öldürüldüğünden bahsediliyordu katil Ermeni çıktı. Toplumda alerji yaratmaya çalışıyorlar. Toprağı bol olsun.

  Sevag Balikci - verateyze

  En kutsal sehit. Simdi bu verilen karara allah rizasi icin inanan oluyormu.? Kaza imis. Arkadaslari kaza olmadigini da söylemelerine ragmen, hem vatani icin askerlik yapacak. askerlik yaptigi vataninda, sen bizden degilsin diye vurulacak. Hemde hristiyandan sehit olmaz denecek. AILENIN TEK EVLADI öldürülecek ve en az on sene cezasi olan bir suca, dört sene ceza verilecek. bu nedir biliyormusunuzß Siz öldürün, biz sizi kurtaririz demektir. Bu yargidan UTANIYORUM. Tek cümle. YAZIKLAR OLSUN

  iyi ve kötü - sabahattinali

  dünyada türk kürt ermeni alevi sunni budist yahudi etnik kökeni ne olursa dini ne olursa olsun bence iki tür insan var. iyi vicdanı olan insanlar ve kötü nefret dolu insanlar...

  bence yanlış karar - Agér

  olması gereken tetiği çeken askere ödül verilip, emniyet ve ordudan da rütbelilerle şöyle bayrak önünde fotoğraf çektirip bu katilden nasıl da gurur duyulduğuna metiyeler dizilmeliydi. evet aslında olması gerekn buydu.