Mahkeme, Sinan Aygün'ün 2,5 milyon Euro'suna el koydu

Mahkeme, Sinan Aygün'ün 2,5 milyon Euro'suna el koydu
Mahkeme, Sinan Aygün'ün 2,5 milyon Euro'suna el koydu
Ergenekon davasında 13 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün'ün evinde bulunan 2,5 milyon Euro'ya "terör örgütünün faaliyetlerinin finansmanı için bulundurulduğu" gerekçesiyle el konuldu.

İSTANBULErgenekon davasında CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün, 1 Haziran 2005 tarihinden önce yürürlükte olan 765 sayılı TCK'nın 147. maddesinde yazılı Türkiye Cumhuriyeti İcra vekilleri heyetini cebren iskat veya vazife görmekten cebren men etmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Aygün’ün eyleminin ‘eksik teşebbüs’ aşamasında kaldığını belirten mahkeme heyeti, suçun işleniş biçimi suçun konusunun önem ve değeri, meydana gelecek zarar veya tehlikenin ağırlığını dikkate alarak 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca Aygün'e kişisel verilerin kaydedilmesi suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme, Aygün'ün evinde bulunan 2 milyon 500 bin Euro’nun “Ergenekon silahlı terör örgütünün bir kısım eylem ve faaliyetlerinin finansmanı için bulundurulduğu” gerekçesiyle bu paraya da el konulmasına karar verdi.


SERPİL KIRKESER – CEM TURSUN / DHA


Ergenekon'da kim neden ceza aldı?


Veli Küçük 40, Kerinçsiz 36, Tolon 30 yıl yatacak


Ergenekon'da ceza yağmuru


  http://www.radikal.com.tr/114509011450902

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  CHP ve Ulusalcı Faşisim.. - Mehmet Devrim

  CHP'bu ne yapacağı aslında çok bellirgin olmasına rağmen,saf ve temiz halkın duyularına oynayarak asıl niyeti olan Militarist,Faşist Cumhuriyeti korumak,kollamak ve halkın duyularıyla oynayarak kendi iradesini sürdürmektir.Halk bu musibetten kurtulayım derken kötünün iyisi görünümündeki Yeşil Ergenekoncu,çağdışı Cemaat payandalı Diktatör özentili Faşist bir Partinin kucağına düşüyor.Bu uğursuzluğun müsebbibi CHP ve Ulusalcı Faşistlerden sorulacak hesap Tarihe havale edilmeyecek kadarda önemlidir.

  MİLLİYETÇİ! SİNAN AYGÜN - yagareser

  hatırlayanlar vardır, Sinan AYGÜN, ATO başkanıyken bir kampanya başlatmıştı. Yabancı para kullanmayalım, TL kullanalım diye. Ankara da pek çok yere pankartlar va afişler asılmıştı. "Saf" milletim de bu kampanyaya destek vermiş Sinan Aygün'de gözümüzde milliyetçi! ve vatansever! olmuştu. Sonra bir gün Ergeneokon davası kapsamında ofisini bastılar ve kasasında işte bu dövizleri buldular. Şaşırıp kaldık. Sonra hayatında hiç sola ve CHP ye oy vermediğini bu seçimlerde vereceğini söyleyen Aygün CHP den milletvekili adayı gösterildi. Tekrar şaşırıp kaldık! Şaşkınız.