Mahkemede 'uyuyan' heyetten, fotoğraf çekenlere suç duyurusu

Mahkemede 'uyuyan' heyetten, fotoğraf çekenlere suç duyurusu
Mahkemede 'uyuyan' heyetten, fotoğraf çekenlere suç duyurusu
Ethem Sarısülük davasında mahkeme salonunda cep telefonu ile çekim yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARAEthem Sarısülük davasında mahkeme salonunda cep telefonu ile çekim yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Duruşma sırasında bazı izleyenler savcı Mustafa Şahin ve mahkeme üyesi Cevdet Bak’ı uyuklarken görüntülemiş, görüntüler basında yer almıştı.

Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Başsavcılığına, Ethem Sarısülük davasında duruşma sırasında cep telefonu ile görüntü alanlar hakkında yasal işlem başlatılması için suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesinde, duruşma solonu içerisinde fotoğraf ve video ile görüntü kaydı yapılmasının yasak olduğu herkese ihtar edildiği halde duruşma salonunda bulunan ve kimliği tespit edilemeyen bir ya da daha fazla kişinin çeşitli fotoğraflar çektiği belirtildi. Suç duyurusunda, çekilen fotoğraflarda mahkeme heyetinin ve üyelerinin de açıkça görüntülendiği belirtildi. Basına da yansıyan söz konusu fotoğraflarda savcı Mustafa Şahin ve mahkeme üyesi Cevdet Bak uyuyakalırken görüntülenmişti.

Suç duyurusu dilekçesinde, “Yasak olduğu açıkça belirtilmesine rağmen, duruşma salonu içerisinde çekilmiş olan fotoğrafların, muhtelif yazılı ve görsel basın yayın organlarında ve internet sitelerinde yayımlandığı hususu mahkemece resen tespit” edildiği belirtilirken, bilgi işlem personeli tarafından SEGBİS kamera sistemi ile yapılan duruşmaya ait video kaydının bir kopyası da DVD olarak savcılığa gönderildi.


  http://www.radikal.com.tr/1164701116470123

  YORUMLAR
  (23 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hem suçlu hem güçlü diye buna denir. - brandywine06

  Siz önce uyumanızın hesabını verin. Adalet görevini yapmanız gerekirken nasıl uyuduğunuzu açıklayın. Cep telefonu ile görüntü alan kişi görevi başında uyumuyor. Kimseye bir zararı da dokunmuyor. Ama sizin uyumanız Türkiye'de adalete duyulan güven çok zayıf olduğu halde ona daha da ağır bir darbe vuruyor. Ayrıca bu davada tarafsız ve adil bir karar vereceğinize kimsenin inanmamasına neden oluyor. Çekilmeniz iyi olmuş. Hakimler de tıpkı doktorlar gibi mesleki sorumluluk taşımalı. Bu kadar ucuz olmamalı bu iş.

  Türkiyedeysen, doğruysan, hele hele çalışkansan kork! - kartopu_

  Yeniden ve yine açıkça gösterildi ki, adalet isteyenler cezalandırılacaktır. Cezaevinde çocuk mahkumlara tecavüz vakasını ortaya çıkaran gazeteci, devletin ihmalini gösteren er utku kalı,emniyetin ve cemaatin kirli çamaşırlarını ortaya çıkaran gazeteciler nedim şener ve ahmet şık cezalandırıldılar.Artık mahkemeler adalet değil, güçlü olanın güçsüz olana karşı kullandığı birer silah haline gelmiştir.

  siz var ya siz nerden geldiniz bilen yok - demlicay2011

  siz varya siz alman malı muhtaçlarınısınız tayvan leptoplarınızın hayrını göremeden inşallah zarara uğrarsınız. fasoncu kursak avcıları avm ciler doğa katliyamcıları.

  öhö öhö - kepenli

  adaletin yetmediği yerde vahiy için kulağının üstüne yatılıyo besbem.

  kararın "rüyası"na yatmışlar! - çıkarsız

  yılmaz güney'in umut filmi geldi aklıma. yasa, hukuk, insan hakları detaylarıyla uğraşmak yerine rüyasına yatarak, cinci hocalara danışarak mahkemeleri yürütüyor gibi T.C. Hakimleri.

  Haya - Ali Fistan

  Bu heyetin yuzu hic mi kizarmaz? Bu kadar mi piskin olabilirler? Adaletlerin olmadigini ve olamayacagini bu tavirlariyla ispatlamislar zaten de ama gururlari da mi hic yok? Heyet istifa etmeli diyen arkadaslarim! Hayir, bu heyet gorevden alinip yargilanmali ve cezalandirilmali. Sosyal medyada yabanci bir sitede yabancilarin uyuyan heyetin fotograflarini paylaip dalga gectiklerini gordum. 'Bu adalet dagitacak olan bir yargi heyeti' diye. Sadece kendilerini degil hepimizi rezil ediyorlar!

  Gözü Kapalı Adalet - SosyalFacia

  Türkiyedeki Adalet aslında Kör değilmiş, Sadece uyukluyormuş. :) Onurunuzla Gidin !