Mahkemeden kadın cinayeti kararı: Selamlaştığı erkekle alkol aldı!

Mahkemeden kadın cinayeti kararı: Selamlaştığı erkekle alkol aldı!
Mahkemeden kadın cinayeti kararı: Selamlaştığı erkekle alkol aldı!

(Soldan sağa) Emre Paksoy, Can Paksoy ve Nazlı Sinem Erköseoğlu

Bir apartman boşluğunda cesedi bulunan Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun katil zanlısı Paksoy kardeşlere beraat veren mahkemenin gerekçeli kararı şaşırttı... Kararda, Nazlı Sinem için, "Daha önceden sadece selamlaştığı bir erkekle alkol alıp, evine giden, cinsellik yaşayan, mağdurenin ne yaptığını tespit etmek mümkün değildir" denildi.

RADİKAL - Bir apartman boşluğunda cesedi bulunan Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun ölümüne ilişkin davada şüpheli olarak yargılanan Paksoy kardeşlere beraat veren mahkemenin gerekçeli kararı şaşırttı...
Kararda, Nazlı Sinem için “Daha önceden sadece selamlaştığı bir erkekle alkol alıp, evine giden, cinsellik yaşayan, mağdurenin ne yaptığını tespit etmek mümkün değildir” ifadelerine yer verildi...
Beyoğlu’nda bir apartman boşluğunda cesedi bulunan Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun ölümüne ilişkin davada Paksoy kardeşlerin beraatine karar veren mahkeme, gerekçeli kararını açıkladı. Kararda, Erköseoğlu’nun intihar etmiş olabileceğine dair yorumun bulunduğu bölümde, “Sadece selamlaştığı bir erkekle alkol alıp, cinsellik yaşayan” ifadeleri dikkat çekti.
Beyoğlu Gümüşsuyu’ndaki bir apartman boşluğunda 2010 yılında cesedi bulunan Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun ölümüne ilişkin açılan davada kasten adam öldürmek suçlamasıyla müebbet hapsi istenen Can ve Emre Paksoy kardeşler delil yetersizliğinden beraat etti. İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi verdiği beraat kararının gerekçesini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Köseoğlu’nun öldürüldüğüne dair yeterli delil elde edilemediği anlatılan 20 sayfalık gerekçede babasının düğünü yerine bir arkadaşının nişanına giden Erköseoğlu’nun burada Can Paksoy ile tanıştığı ve Emre Paksoy’un evine gittikleri anlatıldı.

‘BABASINI ARAMASI OLAĞAN AKIŞA UYGUN’
Eve gidene kadar Erköseoğlu’nun zorlandığına ya da tehdit edildiğine dair herhangi bir delilin tespit edilmediğine dikkat çeken mahkeme, çiftin eve geldikten sonra bir odaya girdiği ve bundan sonraki kısmın tek tanığının sanık Can Paksoy olduğu ve başkaca bir delil olmadığını vurguladı. Otopsi raporunda da ölüm nedeninin düşmeye bağlı olduğunun anlatıldığı gerekçede, sanık Emre Paksoy’un genç kızı apartman boşluğunda görmesi üzerine 112 veya 155 yerine babasını aramasının, 'hayatın olağan akışına uygun olduğu' belirtildi. 8 kat aşağıda yerde yatan Erköseoğlu’nu gören Emre Paksoy’un genç kızın yaşadığına ihtimal vermediğinin anlatıldığı gerekçeli kararda, “Bunun için acil yardım çağırmak yerine önce babasını araması kasıtla ilgili değerlendirilmemiştir. Böyle bir olay ile karşılaşan sanığın kendisi ve kardeşi üzerinde oluşacak şüphe konusunda ne yapacağını düşünmesi hayatın olağan akışına uygundur” denildi.

'ANNE BABA BOŞANMIŞ, İŞSİZ'
Gerekçeli kararda Erköseoğlu’nun intihar etmiş olabileceğini değerlendiren mahkeme heyetinin olaya ilişkin yorumu ise şöyle; “Bir erkeğe duygusal yakınlık kuran, onunla ilişkisini ilerletmek isteyen, ancak isteği tarafça kabul edilmeyen, annesi ve babası çok önce boşanmış, yurtdışında eğitim görmüş ancak eğitimine uygun bir iş bulamamış, 26 yaşına gelmesine rağmen ailesinin desteğine muhtaç olarak yaşayan, olay gecesi evlenen babası tarafından çağırıldığı halde kardeşi gibi babasının düğününe gitmeyen, daha önceden sadece selamlaştığı bir erkek ile beraber alkol alıp, o gece duygusal yakınlık kurup gece 03.00’te evine giden, cinsellik yaşayan, erkek ev sahibinin sızmasına veya uyuya kalmasına rağmen uyumayan mağdurenin ne yaptığını, ne düşündüğünü tespit etmek mümkün değildir. Maktülenin Can ile birlikte olmak için çıkardığı çamaşırını kendisinin giymesi ve hayatta yaşadığı olumsuzlukları etkisi ile atlamış olma ihtimalinin de varlığını bu davada düşünmek gerekmektedir.”


  http://www.radikal.com.tr/129427712942772

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  intihar mı, cinayet mi? - hbasak

  Anlaşılıyor ki bir kadın apartman boşluğunda ölü bulunuyorsa bunun bir kaza mı, intihar mı, cinayet mi olduğunu anlamak için ölen kadının anne-babasının boşanmış olup olmadığı, kendisinin yurt dışında eğitim alıp almadığı, eğitimine uygun işinin olup olmadığı; babasının düğününe gidip gitmediği; alkol alıp almadığı, cinsellik yaşayıp yaşamadığı soruları önem kazanıyor. Bu soruların yanıtları araştırılıyor ve ayrıca bir erkekle duygusal yakınlık kurup ilişkisini ilerletmek istemediğine ilişkin fikir yürütülüyor. Soruların yanıtı evetse olayın intihar olarak kabul edilme ihtimali yükseliyor, öyle midir? Peki gerçek nedir? Gerçeği merak eden yok mu? ?Olay cinayet mi?? sorusunun yanıtına götürecek mantıklı ve konu ile ilişkili soruları sorabilen hiç mi kimse yokmuş emniyette, mahkemede?

  burada cinayet göremiyorum - user908097

  nasıl haber başlığı atmışsınız. yazıklar olsun size. cinayet oldugu nereden belli? intihar olasılığı çok daha kuvvetli