Mahkemeden Marco'ya kötü haber

13 yaşındaki İngiliz turist Charlotte M.'ye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 11 Nisan'dan bu yana tutuklu bulunan 17 yaşındaki Alman genci Marco W.'ye üçüncü duruşmada da tahliye çıkmadı.

ANTALYA - 13 yaşındaki İngiliz turist Charlotte M.'ye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 11 Nisan'dan bu yana tutuklu bulunan 17 yaşındaki Alman genci Marco W.'ye üçüncü duruşmada da tahliye çıkmadı.
Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün yapılan duruşmayı, dört aydır tutuklu bulunan Marco W'nin annesi Martina ve babası Ralf Jahns de izledi. Almanya'nın N24, RTL, ZDF, ARD, SAT 1, PRO7 gibi televizyon kanallarının muhabir ve kameramanları ile Bild, Bildam Sontgag, Berliner Zeitung, BZ, Köln Express gazetelerinin muhabir ve fotomuhabirleri de dün Antalya'daydı. Duruşma öncesi polis, fotomuhabiri ve kameramanları, savcılık kararıyla adliye koruma duvarının 200 metre ilerisine götürdü.
Gizlilik kararı bulunan davada, Marco'nun tutukluluk halinin devamına ve Charlotte'un ifadesinin beklenmesine karar verildi. Marco için '15 yaşından küçük kıza cinsel saldırı' suçlamasıyla üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası isteniyor.