@ismailsaymaz

Mahkuma gerekçesiz sürgün

Mahkuma gerekçesiz sürgün
Mahkuma gerekçesiz sürgün
Şeker hastası annesine yakın olabilmek için 3 ay önce İzmir'den Adıyaman Cezaevi'ne nakledilen Erdoğan Uçar adlı mahkum, gerekçe gösterilmeden yeniden İzmir'e götürüldü.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - İzmir ’de tutukluyken şeker hastası annesine yakın olabilmek için üç ay önce Adıyaman Cezaevi’ne nakledilen Erdoğan Uçar adlı mahkum, gerekçe gösterilmeden tekrar İzmir’e geri götürüldü.

Avukat Kemal Üner, ailenin imkânı olmadığı için dava açamadıklarını belirterek, mahkumların yanısıra ailelerin de cezalandırıldığını söyledi.

SEVK İÇİN AİLEDEN 1200 TL ALINMIŞTI

PKK üyeliği iddiasıyla müebbet hapis cezası alan ve 16 yıldır tutuklu bulunan Erdoğan Uçar, Batman’da bulunan şeker hastası annesini görebilmek için kendi isteği üzerine üç ay önce Şakran T Tipi Kapalı Cezaevi’nden Adıyaman E Tipi Cezaevi’ne sevk edildi. Bu sevk işlemleri için Uçar’ın ailesinden 1200 TL para alındı.

Avukat Kemal Üner’in verdiği bilgiye göre Uçar, gerekçe gösterilmeksizin yeniden İzmir Buca’daki Kapalı Cezaevi’ne geri gönderildi. Uçar’ın bu karara ilişkin itirazı reddedildi.

Buca’ya getirilen Uçar, iddiaya göre, üç gün tecrit cezası aldı. Avukat Üner, 7 Haziran tarihindeki seçimlerden sonra, tutukluların bile batıdaki cezaevlerine gönderildiğini belirterek, “Böylece aileler cezalandırılıyor” dedi.