Mahkumlar Okmeydanı Hastanesi'ni yaktı!

Mahkumlar Okmeydanı Hastanesi'ni yaktı!
Mahkumlar Okmeydanı Hastanesi'ni yaktı!
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Silivri Cezaevi'nden getirilen mahkumların çıkardığı açıklanan yangın söndürüldü.

İSTANBUL - Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde saat 21.00 sıralarında yangın çıktı. Hastanenin Acil Servis bölümündeki mahkum hasta odasında çıkan yangının Silivri Cezaevi'nden tedavi için getirilen mahkumların henüz belirlenemeyen bir nedenle hasta kabul odasındaki yatakları yakmasıyla başladığı bildirildi. Yatakların yanması sonucu oluşan yoğun duman hastanenin Acil Servis kısmını kapladı. Bir anda panik yaşayan hastane çalışanları ve hastalar, olayı itfaiye ekiplerine haber verdi. Hastane çalışanları oluşan yoğun dumandan etkilenen hastaları hastane bahçesine çıkardı. Bu arada olay yerine gelen itfaiye ekipleri ise yangına müdahale ederek yanan yatakları dışarı çıkardı.
Hastane içindeki dumanın tahliye edilmesinin ardından bahçede sedyeler üzerinde bulunan hastalar tekrar içeri alındı. Bazı hastaların ise çevre hastanelere sevk edildiği öğrenildi. 

HASTANEDEN YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI 
Yangınla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi: "İstanbul Beyoğlu Bölgesi Genel Sekreterliği Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde bulunan mahkum hasta odasında, bu akşam saat 21:00 civarında çıkan yangın çok kısa bir sürede kontrol altına alınmıştır. Herhangi bir yaralanma, can ve mal kaybı olmaksızın yangın sonlandırılmıştır. Bu sırada acil serviste tedavi görmekte olan hastaların dumandan etkilenmemesi için hastanenin başka bir alanına nakli gerçekleştirilmiştir. Yangının çıkış sebebi yetkili makamların yapacağı inceleme neticesinde açıklığa kavuşacaktır. Hastanenin acil servisi kısa süre sonra hizmet vermeye devam etmiştir." (Hasan YILDIRIM/DHA)