Mahmut Hoca hastaneye kaldırıldı

Mahmut Hoca hastaneye kaldırıldı
Mahmut Hoca hastaneye kaldırıldı
İstanbul'da, İsmailağa Cemaati Lideri olarak bilinen 82 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu, yaz aylarını geçirdiği Uludağ'ın eteklerindeki Hüseyinalan Köyü'nde rahatsızlanarak Acıbadem Bursa Hastanesi'ne kaldırıldı.

BURSA – İstanbul ’da, İsmailağa Cemaati Lideri olarak bilinen 82 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu, yaz aylarını geçirdiği Uludağ’ın eteklerindeki Hüseyinalan Köyü’nde rahatsızlanarak Acıbadem Bursa Hastanesi’ne kaldırıldı. Nefes darlığı şikayeti bulunan Ustaosmanoğlu’nun tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Hastane yetkilileri, gece saat 00.30 sıralarında getirilen Ustaosmanoğlu’nun sağlık durumu ile ilgili açıklama yapmazken, haberi öğrenen Ustaosmanoğlu'nun bazı yakınları hastaneye geldi. 

Cemaate ait ihvanlar.net internet sitesinde ise, Ustaosmanoğlu'nun rutin kontrol için hastanede olduğu ve 'bazı çevrelerin' bu durumu istismar ettiği yorumu yapıldı. Sitede konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

"Efendi Hazretlerimiz her zamanki gibi tetkik için hastaneye gitmiştir. Ama nedense Mahmud Efendi hazretlerimiz ne zaman hastaneye gitse bir yaygara koparılmaktadır. Efendi Hazretlerimiz hastaneye ne için giderse gitsin 'Efendi Hazretleri komada, Efendi hazretleri yoğun bakımda' diye ortalığı ayağa kaldıran bir takım çevreler vardır.

Bunların bazıları Efendi hazretlerimizin vefatını dört gözle bekleyen, geçmişte de çok umutlandığı halde muradına nail olamayanlardır. Bazıları da Efendi Hazretlerimiz hakkında kötü haber yayarak ihvanı korkuya, paniğe ve ümitsizliğe düşürme gayretindedir.

Allahu Teala (Celle Celaluhu) ise bunların muratlarını kursaklarında bırakarak Efendi Hazretlerini muhafaza etmektedir. Sağlığı iyidir Elhamdülillah…"


Radikal.com.tr / DHA


  http://www.radikal.com.tr/114797811479784

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Efendi Hazretleri?? - sertan yula

  Efendi Hazretleri ne manada anlamadım. Hani İslam'da Allah'la kul arasına giren bu tarz mevkiler yoktu? Hadi diyelim kendi aralarında böyle bir söylem geliştirdiler ama bütün alemin bu şahsiyeti kendileri kadar önemsediğini zannetme noktasına gelmelerinin ne kadar sağlıklı bir ruh hali olduğu da ortada. Allah hepsine şifa versin ne diyelim.

  radikaI okuyucuIarı - rosenrot

  dindarIarın hepsi irticacı diye yaftaIanıp, onIarın tercihIerine saygı duyuImadıkça, onIarın saygı gösterdikIeri kişiIer aşağıIanıp öteIendikçe, hükumetin bu "özgür"Iükçü kesme yaptığı müdahaIeIere sevineceğim. Kendinize çeki düzen verin. Hükümeti eIeştiriyorsunuz miIIeti ötekiIeştirdi diye, miIyonIarın saygı duyduğu insanIarIa daIga geçmeye çaIışıyorsunuz. biraz saygıIı oIun. saygıIı oImuyorsanız da saygı bekIemeyin...

  Yani? - ikiekmekbimaltepe.com

  Geçen sene benim dedem öldü onu neden haber yapmadınız? Bu adamın haberini niye yapıyorlar? Kim yapıyor? Biz neredeyiz? Sene kaç? Babam bu kadar güzel pasta yapamamayı nerede öğrenememiş? Radikal!

  Cübbeli Terfi mi Edecek? - halukaka

  Bu işler nasıl yürür bilemiyorum ama görünüşe göre (sanki) Cübbeli'ye terfi yakın... Yüksek İrticai Şûra toplanır, Cübbeli Genel İrtica Başkanı olarak atanır gibi sanki...