Mahmut Hoca hastaneye kaldırıldı

Mahmut Hoca hastaneye kaldırıldı
Mahmut Hoca hastaneye kaldırıldı
İstanbul'da, İsmailağa Cemaati Lideri olarak bilinen 82 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu, yaz aylarını geçirdiği Uludağ'ın eteklerindeki Hüseyinalan Köyü'nde rahatsızlanarak Acıbadem Bursa Hastanesi'ne kaldırıldı.

BURSA – İstanbul ’da, İsmailağa Cemaati Lideri olarak bilinen 82 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu, yaz aylarını geçirdiği Uludağ’ın eteklerindeki Hüseyinalan Köyü’nde rahatsızlanarak Acıbadem Bursa Hastanesi’ne kaldırıldı. Nefes darlığı şikayeti bulunan Ustaosmanoğlu’nun tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Hastane yetkilileri, gece saat 00.30 sıralarında getirilen Ustaosmanoğlu’nun sağlık durumu ile ilgili açıklama yapmazken, haberi öğrenen Ustaosmanoğlu'nun bazı yakınları hastaneye geldi. 

Cemaate ait ihvanlar.net internet sitesinde ise, Ustaosmanoğlu'nun rutin kontrol için hastanede olduğu ve 'bazı çevrelerin' bu durumu istismar ettiği yorumu yapıldı. Sitede konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

"Efendi Hazretlerimiz her zamanki gibi tetkik için hastaneye gitmiştir. Ama nedense Mahmud Efendi hazretlerimiz ne zaman hastaneye gitse bir yaygara koparılmaktadır. Efendi Hazretlerimiz hastaneye ne için giderse gitsin 'Efendi Hazretleri komada, Efendi hazretleri yoğun bakımda' diye ortalığı ayağa kaldıran bir takım çevreler vardır.

Bunların bazıları Efendi hazretlerimizin vefatını dört gözle bekleyen, geçmişte de çok umutlandığı halde muradına nail olamayanlardır. Bazıları da Efendi Hazretlerimiz hakkında kötü haber yayarak ihvanı korkuya, paniğe ve ümitsizliğe düşürme gayretindedir.

Allahu Teala (Celle Celaluhu) ise bunların muratlarını kursaklarında bırakarak Efendi Hazretlerini muhafaza etmektedir. Sağlığı iyidir Elhamdülillah…"


Radikal.com.tr / DHA