Mahsur kaldığı kuyudan 4 gün sonra çıkartılabildi

Mahsur kaldığı kuyudan 4 gün sonra çıkartılabildi
Mahsur kaldığı kuyudan 4 gün sonra çıkartılabildi
İzmir'in Konak İlçesi'nde, genişletmek için girdiği bir evin bahçesindeki kuyuda, toprak kayması sonucu mahsur kalan 37 yaşındaki Beytullah Karakaş, ekiplerin 4 günlük çalışması sonucu bugün öğle saatlerinde kurtarıldı. Olay sırasında vücudunun büyük bölümünün toprak altında kalan Karakaş serum takılarak hayatta tutuldu.

RADİKAL -  Beytullah Karakaş, geçen perşembe günü Basmane Semti 961 Sokak'taki 64 numaralı evin bahçesinde bulunan 18 metre derinliğindeki kuyuyu genişletmek için içine girdi. Çalışma sırasında kuyuda toprak kayması meydana geldi. Olayı görenler durumu sağlık, AKS 110 ve polis ekiplerine bildirdi.

Araç girişinin olmadığı sokaktaki kuyuda meydana gelen toprak kayması nedeniyle iş makineleri kurtarma çalışmalarında kullanılamadı. Bunun üzerine UMKE ve AFAD ekiplerinden yardım istendi. Yeni bir toprak kaymasını engellemek için ekipler kerestelerden iskele inşa etti, ardından da adeta iğneyle kuyu kazdı. Karakaş'ın vücudunun büyük bölümünü örten toprak ve taş parçaları, ekiplerin titiz çalışmasıyla üst kısma çıkartılmaya başlandı.

VE MUCİZE KURTULUŞ

Yoğun çalışmalarla ulaşılan Karakaş'ın hayatta olduğu tespit edilince sağlık ekipleri ilk müdahalede bulundu. Beline kadar toprağa gömülü olan Karakaş, serum bağlanarak hayatta tutuldu. Karakaş, ekiplerin 4 günlük çalışmasıyla bugün saat 13.00 sıralarında sağ kurtarıldı. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alınan Karakaş'ın vücudunda kırıklar olduğu öğrenildi.
DHA-Mehmet CANDAN