Malatya Valisi merkeze alındı

Hükümetinin yılın son günü çıkardığı valiler kararnamesiyle yedi ilin valisi merkeze alınırken, 18 vali başka ile atandı. 10 ile ise yeni vali gitti.

ANKARA - Hükümetinin yılın son günü çıkardığı valiler kararnamesiyle yedi ilin valisi merkeze alınırken, 18 vali başka ile atandı. 10 ile ise yeni vali gitti.
Valiler kararnamesi, dün Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi. Kararnameyle, Şemdinli olaylarını soruşturan Mülkiye Başmüfettişi Aydın Nezih Doğan Tekirdağ Valiliği'ne terfi etti. Çocuk yuvasında işkence ve şehir suyunda koli basili skandalıyla gündeme gelen Malatya Valisi Osman Derya Kadıoğlu ile çete üyelerini korumakla suçlanan Kilis Valisi Aslan Kütükçü merkeze çekildi.
Görev yeri değişen bazı valiler şöyle: Arif Atilla Osmançelebioğlu Mersin'den Konya'ya, Osman Güneş Şırnak'tan Kayseri'ye, Süleyman Kamçı Çanakkale'den Gaziantep'e, Selahattin Hatipoğlu Kırşehir'den Balıkesir'e, Refik Arslan Öztürk Erzincan'dan Manisa'ya, Temel Koçaklar Mardin'den Muğla'ya, Orhan Kırlı Artvin'den Çanakkale'ye, Yusuf Yavaşcan Ağrı'dan Şanlıurfa'ya, Mehmet Lütfullah Bilgin Gaziantep'ten Kırşehir'e, Ahmet Kayhan Konya'dan Hatay'a, Nevzat Turhan Kars'tan Kilis'e atandı.


    http://www.radikal.com.tr/7676347676340

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.