Malatya'da başçavuş dehşeti: 2 ölü

Hava Personel Başçavuş İbrahim Ateş, babasını öldürenlerin yakınlarına kurşun yağdırdı. İki kişinin öldüğü olayda üç kişi de yaralandı.

Malatya'daki 7. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda Hava Personel Başçavuş olarak görev yapan İbrahim Ateş, iki yıl önce babasını öldürenlerin yakınlarına kurşun yağdırdı. Ateş'in tabancasından çıkan kurşunlarla iki kişi öldü, üç kişi yaralandı.
Ateş'in babası Şeyho Ateş ve Mehmet Şengül 27 Eylül 2002'de çıkan tartışmada
İsmail Kaya ve Abdurahman Kaya tarafından tabancayla öldürüldü. Olaydan sonra
tutklanan iki katil zanlısının bugünkü duruşmasına Başçavuş İbrahim Ateş de müdahil olarak katıldı. Zanlı yakınların da izlediği duruşmadan sonra dışarı çıkan Ateş, İsmail ve Abdurahman Kaya'nın yakınlarını bekledi. Adliye binasının yanındaki Defterdarlık önünde silahını çeken Ateş, "Baba sen rahat uyu" diyerek ateş etmeye başladı.
Tabancadan çıkan mermilerle 17 yaşındaki Mehmet Kaya olay yerinde ölürken, yaralanan 30 yaşındaki Ahmet Kaya, 49 yaşındaki Mustafa Kaya, 17 yaşındaki Metin Kaya ve yoldan geçmekte olan 17 yaşındaki İbrahim Topuz Malatya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan Ahmet Kaya'nın da ölmesiyle ölü sayısı ikiye yükseldi. Başçavuş Ateş ve olay sırasında yanında bulunan Murat Aladağ gözaltına alındı.