Maltepe saldırısı yaralıları ifade vermeyi reddediyor

Maltepe saldırısı yaralıları ifade vermeyi reddediyor
Maltepe saldırısı yaralıları ifade vermeyi reddediyor
Maltepe'de gerçekleştirilen saldırılarda yaralanan 9 kişi polise ifade vermek istemedi.

İSTANBUL   - Maltepe'de dün 9 kişinin ayaklarından yaralandığı silahlı saldırı olayı ile ilgili kimlikleri belirlenen 2 kişi polis tarafından aranıyor. Yaralanan 9 kişinin de saldırıdan dolayı şikayetçi olmadıkları ve ne yaralıların ne de tanıkların polise ifade vermeye yanaşmadıkları öğrenildi. Polis aynı mahalleden kişiler arasında ses bombası atılması olayından dolayı çıkan tartışmanın ardından saldırının gerçekleştirildiğini tespit etti. Saldırının ardından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan yaralıların tamamının taburcu olduğu öğrenildi.

Maltepe Gülsuyu Mahallesi Mesut Caddesi üzerinde dün sabah saatlerinde ilk olarak, afiş asarken silahlı saldırıya uğrayan Sinan Sağır ve Şafak Aykan bacaklarından yaralandı. Bu olayın hemen ardından ESP Gülsuyu Temsilciliği'nde saldırıya uğrayan Çağdaş Demiroğlu, Ayşe Deniz Kocagil, Özgür Bedel de bacaklarından yaralandı. Bu olayları protesto etmek için mahallede toplanan ESP üyesi gruba karşı akşam saatlerinde motosiklette bulunan iki kişi tarafından silahla ateş açıldı. Açılan bu ateş sonucunda ise Öykü Dilara (19), Abdullah Atasoy (45), Birgül Yükselir (41), Alman uyruklu Sven Kouler de bacaklarından yaralandı. Kartal Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan 9 yaralının da durumlarının iyi olduğu ve tedavilerinin ardından taburcu edildikleri öğrenildi. Olayı aydınlatmak için çalışma yapan polis ekipleri, yaralılar ve mahalledeki görgü tanıklarının ifadelerine başvurdu. Ancak, ne tanıkların ne yaralıların polislere ifade vermeye yanaşmadığı öğrenildi. 

Güvenlik kamera kayıtlarının incelemesi soncu da, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği anlaşılan iki kişinin kimliği tespit edildi. Aynı mahalleden oldukları belirlenen iki kişinin yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor. (dha)

Maltepe'de silahlı saldırılarda 9 kişi yaralandı


  http://www.radikal.com.tr/114538211453823

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bizim polis - erkan8591

  bir karakol amiri esnafı güvenlik toplantısına çağırmıştı. bize polisi anlattı. biz iki şey yapıyoruz dedi. birincisi hırsıza, uğursuza, teröriste gözdağı veriyoruz, korkutuyoruz. ikincisi aynı kişilere diyoruz ki bizi vurmak istiyorsanız işte buradayız gelin vurun. eğer o yıllarda "gezi" olsaydı söz alıp şöyle derdim : "üçüncü göreviniz salıncakta kitap okuyan çocuklara gaz fişeğiyle saldırmak". inanın polisimizin gücü bu kadar. açıkçası ben polisten korkuyorum. sıradan bir tartışmada beni karakola götürse ve maillerime baksa beni ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandıracak süreci başlatabilir. çünkü bu yorum dahi fırıldak ve esnek savcı ve hakim tarafından devleti küçük düşürmek falan gibi bir şeye benzetilebilir. polis bunları yapar da maltepe deki mafya ile boy ölçüşemez. neden, çünkü o mafyanın devletle bir bağlantısı vardır da ondan.

  nasil anlasilmali - Ari Zerdüst

  Polise ifade verilmemenin iki nedeni olabilir..1)Polise güvenmedikleri icin kendilerini yaralayan bu canavarlari kendileri cezalandirmak istiyebilirler.2) devlete ve onun polisine güvenmedikleri icin tekrardan baslarinin belaya girmesini istemedikleri icindir.

  sizin şu tarih destan yazan polisleriniz nerede - demlicay2011

  mafyaylada başa çıksında görelim. aldığı ek ödeneklerin karşılığını versinler sıkıyorsa. böyle bir t.c. cumhuriyeti işte. ne hallere düştükte anlayan yok. laf salatası yapan çok.