Maltepe´de polis aracına taşlı sopalı saldırı

Maltepe´de polis aracına taşlı sopalı saldırı
Maltepe´de polis aracına taşlı sopalı saldırı
Maltepe'de Kazlıçeşme mitinginden dönmekte iken trafiğe takılan polis otomobili eylemcilerin saldırısına uğradı

İSTANBUL - Olay saat 22.00 sıralarında D-100 Karayolu Maltepe 70 Evler Köprüsü Ankara İstikametinde meydana geldi. Kazlıçeşme'de yapılan "Milli İradeye Saygı" mitinginden dönen içinde 3 polisin bulunduğu Önleyici Hizmetle Şube Müdürlüğü Kartal Büro Amirliğine ait polis aracı yağmur nedeniyle aksayan trafikte kaldı. Bu sırada Maltepe Gülsuyu Mahallesinden yaklaşık 1500 kişilik bir grup eylem yapmak için D-100 Karayolu İstanbul istikametine doğru yürüyüşe geçti.

TAKVİYE GELDİ

Trafikte kalan polis aracını gören eylemcilerden 50 kişilik bir grup aracı taş yağmuruna tuttu. Takviye ekip isteyen polisler aracı bırakarak uzaklaştı. Takviyeye gelen polis ekipleri yanan aracı yangın tüpleriyle söndürdü. Olayda 2 polis atılan taşlar nedeniyle hafif şekilde yaralandı. Olayla ilgili çevrede bulunan güvenlik kameraları incelemeye alınırken, olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı.(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113793111379316

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Masum Cicek Coçukları - 850ahmet

  Bunlar gezide eylem yapmaya giden karınca ezmez masum gençler.bunlar çevreci ödülünü hak etmiş ülkenin sevince ve yarını olan masum çocuklar.Bu çocuklar kendileri gibi düşünmeyen ve de yaşamayan hiç kimsenin bu ülkede yaşamaya haklarının oladığını günlerdir haykırıyorlar.daha ne yapsınlar halk otobüslerini ve durakları yaşlıların dinlenme için oturdukları bankları ve cevre temizliğini sağlayan çöp kontenterlerini ,polis araçlarını park halindeki bütün otoları yakıyorlar ama hala masum olduklarını bu halka anlatamadılar. En son masum olayı ise içinde üç can taşıyan polis otosunu yakmak.Bu çocukları bizim saygın medyamız mutlaka dünya barış ve de çevrecilik ödülüne aday göstermeliler.

  Terörizm - boguz

  Bunu yapanların terörist ve anarşist olduğunda mutabık kalalım; çapulcu sözü bunlara hafif kalır. Polis araçları hepimizin vergileriyle alınıyor. Daha da önemlisi, burada aslında cinayete (linçe) teşebbüs var. O araçtaki polislere geçmiş olsun diyorum. Taşlayanlara ve onlara sempati gösterenlere ise yazıklar olsun.

  vandallıktan başka bir şey değil! - huseyin366

  Vandal yürek! Görün ki alkışlanasın ez bütün çiçekleri kendine canavar dedir haksızlık et, haksız olduğun anlaşılsın yaşamak bir sanrı değilse öcalınmak gerektir.

  tipik bir taksim dayanismasi - egeli67

  Hic sasirmadik. Polise karsi tas atan yakip yikan zihniyet gerektiginde yalniz bulunca daha da ileri gidebiliyorlar. Potansiyel terroristtir bunu yapanlar. Gercekten tadi kacti.

  DURUN! - mgalois

  Karar vermeden önce düşünün: Taksim Dayanışması başından beri barışçıl eylem çağrısı yapıyor. Polis durumu kışkırtıyor. Taksim Meydanı'nda molotoflu minicik bir grup beliriveriyor, anaakım medya hemen çekimlere başlıyor; TOMA ve polis bir saatte ancak yaklaşabiliyor gruba! Sonrasında 73 SDP'li gözaltına alınıyor. Bu olayların şiddete dönüşmesi için polis elinden geleni yapıyor. Hastaneye, revire, camiye, evlere, nişan alarak kafalara gaz bombası atıyor. Bunun karşılığı direnişçiden şiddet görmek ve daha sert müdahale etmek. Bunun karşılığı yerel seçim öncesinde, başbakanın %50 diye ayırdığı kısma şov yapmak. Bunların bel altı oyunları olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız!

  . - hasbhasb

  "Milli İradeye Saygı" hangi milli irade? Halkı kandırarak, üzerinde baski kurarak, bölerek, korkutarak, fakir ve aciz bırakarak, elinde avucunda ne varsa tüm birikimlerini peşkeş çekerek, en ufak bir eleştriye bile tahammül etmeden susturarak, yargıyı, polisi, askeri ve diğer tüm devlet imkanlarını kendi emellerine alet ederek hangi "milli irade"den bahsediyorsun? Yeter artık! Bu halkın sabrını daha fazla taşırmadan ait olduğunuz yere geri dönün!