Manavgat kovboyu tutuklandı

Kredi talebi geri çevrilince Manavgat'taki 11 banka şubesini tarayan astsubay ve emrindeki 6 er, nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde pazar gecesi 11 banka şubesini otomatik silahla tarayan Astsubay Üstçavuş Murat Zencirli ve emrindeki 6 er, dün gece gizlice
çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Olaydan sonra Jandarma İlçe Bölük Komutanlığı'na teslim olan Astsubay Zencirli'yle erler Erhan Kara, Barış Turan, Alper Geniş, Ali Akkuş, Zekeriya Yılmaz ve Çağdaş Şentel, önceki akşam saatlerinde savcılığa çıkarıldı. Ancak silahların balistik raporlarının gelmemesi ve dosyadaki bazı belgelerin eksik olması nedeniyle gözaltı süreleri bir gün uzatılan sanıklar jandarmaya
geri gönderildi. Bugün yeniden adliyeye sevk edilmeleri beklenen sanık astsubay ve erler, sürpriz bir kararla dün geceyarısı Manavgat Adliyesi´ne getirildi ve saat 01.00´de Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi´ne çıkarıldı. Mahkeme, Atsubay Zencirli ile erleri ´görevi kötüye kullanmak, halkta korku ve paniğe neden olmak, mala zarar vermek ve mütecaviz sarhoşluk´ suçlarından tutukladı. Geniş güvenlik önlemleri altında adliyeden çıkarılan sanıklar, Isparta Askeri Cezaevi´ne konuldu.
Oymapınar Baraj Karakolu´nda görev yapan Zencirli´nin kredi isteğini geri çeviren bankalara tepki olarak pazar akşamı emrindeki erlerle birlikte düzenlediği baskında ölen ya da yaralanan olmazken, 11 banka şubesinde ve 8 işyerinde hasar meydana gelmişti.