Manavgat'ın suyu azaldı

Manavgat ilçesindeki ünlü Manavgat Şelalesi'nde su miktarı, son bir haftadır ciddi oranda azaldı. Şelaleyi görmek üzere Manavgat'a gelen yerli ve yabancı turistlerin hayal kırıklığına uğradığı...

ANTALYA - Manavgat ilçesindeki ünlü Manavgat Şelalesi'nde su miktarı, son bir haftadır ciddi oranda azaldı. Şelaleyi görmek üzere Manavgat'a gelen yerli ve yabancı turistlerin hayal kırıklığına uğradığı, acentelerin şelaleyi tur programından çıkardığı belirtildi.
DSİ Manavgat İşletme ve Bakım Şube Müdürü Hüseyin Akkaya, şu bilgileri verdi: "Su seviyesindeki düşüş kuraklıktan kaynaklandı. Su seviyesi hiç bu kadar düşmemişti. Buna rağmen mevsimi çok iyi kurtardık. İnsanlarımızı mağdur etmeyecek bir planlama yaptık. Tarımsal alanların sulanması ve enerji için kullanılandan arta kalan su şelaleye veriliyor. Şelale çevresindeki işletme sahipleri tepkili, haklı olarak su istiyor. Ama çiftçiler sulama yapmak için Manavgat ve Oymapınar barajları da hem gölet hem enerji üretimi için su istiyor. DSİ olarak biz de ne yapacağımızı şaşırdık."


    http://www.radikal.com.tr/7596837596830

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.