Manavgat'ta pompalı dehşeti

Manavgat'ta pompalı dehşeti
Manavgat'ta pompalı dehşeti

Manavgat ta Zübeyde Ediz isimli kadın, evinin önünde kafasından pompalı tüfekle vuruldu.

Manavgat'ta Zübeyde Ediz isimli kadın pompalı tüfekle öldürüldü. Daha önce de üç kadının pompalı tüfekle öldürülmesi ilçede korkuya neden oldu.

Antalya ’nın Manavgat ilçesinde 35 yaşındaki Zübeyde Ediz, önceki gece evinin önünde kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce pompalı tüfekle başından vurularak öldürüldü. İlçede geçen aylarda iki saldırıda 3 kadın pompalı tüfekle öldürülmüştü. Olay, önceki gece saat 23.30 sıralarında Emek Mahallesi’nde meydana geldi. Zübeyde Ediz, komşuları tarafından 3013 Sokak’taki evinin önünde başından pompalı tüfekle vurulmuş halde bulundu, ambulansla Manavgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ediz, buradaki müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Zübeyde Ediz’in cenazesi otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olay yerinde inceleme yapan polis, Zübeyde Ediz’i öldüren kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

Daha önce de üç kadın öldürüldü

Manavgat’ta geçen 4 Nisan’da bir kafede oturan 28 yaşındaki Yeliz Tek, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürüldü. Saldırgan halen yakalanamazken, 8 Nisan’da işe gitmek için durakta servis bekleyen Şule Seçil Tengir ile Hürrem Babaoğlan, Mutlu Polat tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürüldü. Saldırıyı gerçekleştiren Mutlu Polat tutuklandı.