Manisa, Bursa ve Aydın'da da ormanlar yandı

Antalya'da 250 hektar kızılçam ormanı yok olurken yurdun başka bölgelerinde de orman yangınları çıktı.
Bursa'nın Kestel ilçesine bağlı Ağlaşan Köyü'nde çam ormanında çıkan yangın kontrol altına alınamadı.

MANİSA/BURSA/AYDIN - Antalya'da 250 hektar kızılçam ormanı yok olurken yurdun başka bölgelerinde de orman yangınları çıktı.
Bursa'nın Kestel ilçesine bağlı Ağlaşan Köyü'nde çam ormanında çıkan yangın kontrol altına alınamadı. Dün saat 16.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın 70 hektarlık alanı kül etti. Büyükşehir Belediyesi ile çevre ilçe belediyelere ait itfaiye
ekipleri, Orman Müdürlüğü'ne bağlı iş makinaları, köylüler ve üç helikopter yangına müdahale etti. Çalışmalar hava karardıktan sonra karadan devam etti. Alevleri 30 haneli Ağlaşan Köyü'nü tehdit eden yangınla ilgili soruşturma Kestel Cumhuriyet Savcılığı'nca başlatıldı.
Manisa'nın Akhisar ilçesine bağlı Zeytinliova beldesi Yatağan Köyü sırtlarında dün saat 14.20 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın da üç hektarlık kızılçam ormanını kül etti. Yangın, iki saatte kontrol altına alınarak söndürüldü.
Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde çıkan yangında da üç hektar ormanlık ve beş hektar tarım alanı yandı. Yangına zamanında müdahale edilerek büyümesi engellendi. (dha, aa)